10 Kasım'da 'putları kırma günü' diyen Sevda Noyan'a ceza çıkmadı!

"Ölüm listesi" yaptığını söyleyen Sevda Noyan hakkında 10 Kasım 2013 tarihinde Twitter'da yaptığı paylaşımda Atatürk'e alenen hakaret ettiği için yürütülen soruşturma takipsizlikle sonuçlandı.

10 Kasım'da 'putları kırma günü' diyen Sevda Noyan'a ceza çıkmadı!

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından verilen takipsizlik kararında, Sevda Noyan'ın 10 Kasım 2013 tarihinde kendi adıyla kullandığı Twitter hesabında, "Bugün putları kırma günü. Kendimize gelme günü. Bir ölümlü kuldan gel bizi kurtar diyenlere ibretle bakma günü. Bugün hep o gün..." mesajını paylaştığı belirtildi.

Paylaşım sonrası şikayet üzerine şüpheli hakkında, "Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret" suçundan başlatılan soruşturma, suçun unsurları oluşmadığı gerekçesi ile takipsizlikle sonuçlandı.

Sevda Noyan, geçen aylarda Ülke Tv’de katıldığı bir programda “15 Temmuz kursağımızda kaldı, istediklerimizi yapamadık. Bizim aile 50 kişiyi götürür. Bizim sitede hâlâ 3-5 var, benim listem hazır” sözleriyle tepki çekmişti. Sevda Noyan hakkında “halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit” suçundan 3 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlenmişti.