11 madalyayla döndüler

İsveç'te Uluslararası Masa Tenisi Federasyonu (ITTF) tarafından düzenlenen Para Masa Tenisi Avrupa Şampiyonası'nda 4'ü altın olmak üzere toplamda 11 madalya elde eden milli sporcular, yurda döndü.

İsveç’in Helsingborg kentinde düzenlenen şampiyonada 11 madalya kazanan Para Masa Tenisi Milli Takımı sporcuları, Türk Hava Yollarının tarifeli uçağıyla İstanbul’a geldi.

Türkiye Bedensel Engelliler Masa Tenisi Kadın Milli Takım Kaptanı Neslihan Kavas (önde), İstanbul Havalimanı’nda gazetecilere açıklama yaptı. ( Kenan Irtak – Anadolu Ajansı )

Para Masa Tenisi Kadın Milli Takım Kaptanı Neslihan Kavas da, 9’uncu klasta yarıştığını hatırlatarak, “2003 yılından beri milli takımdayım. Kota veren bir turnuva olan Avrupa Şampiyonası’ndan geliyoruz. Ferdilerde bronz madalya takımlarda da son paralimpik oyunlar şampiyonu Polonya’yı yenerek altın madalya kazandık. Genç ve istikrarlı bir takımız. Bunu da tekrar göstermiş olduk. Şimdi de hedefimiz 2020 Tokyo, onun için mücadele ediyoruz.” şeklinde konuştu.