140 journos'tan 'cehape' videosu... Nagehan Alçı, Kılıçdaroğlu'nu öve öve bitiremedi

Ali Babacan'ı 'büyük bir devrimci' gibi gösteren 140 journos'un son videosunda CHP ele alındı. Partinin '6 Ok'u dinozorlar arasında resmedildi. Parti içi muhalefete söz verilmeyip Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte uygulanan politikaların öne çıkarıldığı programda Nagehan Alçı gibi isimler Kılıçdaroğlu'nu öve öve bitiremedi.

140 journos'tan 'cehape' videosu... Nagehan Alçı, Kılıçdaroğlu'nu öve öve bitiremedi
140 journos'tan 'cehape' videosu... Nagehan Alçı, Kılıçdaroğlu'nu öve öve bitiremedi

Bazı siyasetçileri için parlatma videolar hazırlayan 140 Journos, son olarak "cehape zihniyeti" başlıklı bir video yayınladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bazı etkinliklerden görüntüleri ile Kılıçdaroğlu ile yapılan söyleşiler yer alıyor.

Videoda CHP'nin yeni politikalarını savunan liberal isimler de Kılıçdaroğlu'nu öve öve bitiremiyor.

Murat Belge, Nagehan Alçı gibi gazeteciler de program boyunca CHP'nin yeni politikalarını övüyor.

Geçmişte FETÖ kumpaslarına verdiği destekle bilinen ve Atatürkçülere "vesayetçi" diyerek düşmanlık yapan Habertürk yazarı Nagehan Alçı, Kemal Kılıçdaroğlu'nun "siyasi vizyonunu" öve öve bitiremedi.

Nagehan Alçı'nın Bank Asya kredisiyle aldığı evinin duvarlarını ise Erdoğan fotoğraflarının bulunduğu gazete küpürlerinin süslemesi dikkat çekti!

Geçtiğimiz günlerde Rasim Ozan Kütahyalı da 140 Journos'un ekonomi temalı bir videosuna konuk olmuş ve ekonomi politikalarını eleştirmişti.

Nagehan Alçı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "siyasi liderlik başarısından" bahsederken şu ifadeleri kullandı;

"Yani evet 2010'dan beri CHP Genel Başkanı ve iktidara gelemedi. Ama 'hiç başarılı olamıyor, defalarca seçim kaybettiği halde orada duruyor' eleştirilerinin de ben adaletli olmadığını düşünüyorum. Çünkü önemli bir dönüşümü de gerçekleştirdi CHP'nin içinde. Cesur adımlar attı belli isimleri de değiştirdi. Parti içindeki yerini çok ciddi şekilde sağlamlaştırmış bir Kemal Kılıçdaroğlu var. Bırakın kendi iktidarını parti içinde garantilemiş olmayı, aynı zamanda kendinden o kadar emin bir noktaya geldi ki, şayet yeterli imza toplanamazsa kendi rakiplerinin de o imzayı toplamasını sağlıyor. Yani rakibini de kendi çıkaracak özgüvene sahip parti içinde."

Alçı ayrıca, Kemal Kılıçdaroğlu'nun "CHP içindeki Vatikan yapısı ile mücadele ettiğini ve önemli dönüşümler yaptığını" savundu.

Kılıçdaroğlu'nun "Adalet yürüyüşüne" çıktığında büyük bir rüzgar yakaladığını söyleyen Alçı, "Çünkü hakikaten Türkiye'nin en çok ihtiyacı olan şey adalet arayışıydı." dedi.