15 Temmuz’dan sonra terfi alan general ankesörcü çıktı!

featured
service

15 Temmuz darbe girişimi sırasında albay olan ve darbe girişimi sonrası Tuğgeneralliğe terfi ettirilen Oğuz Bozkurt’un ankesörlü telefon vasıtasıyla mahrem imamlarla irtibatı olduğu ortaya çıktı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Fetullahçı Terör Örgütü’nün TSK’daki kripto yapılanmasını deşifre etme amacıyla yürütülen ankesörlü telefon soruşturmaları tüm hızıyla devam ediyor. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı son olarak örgütün TSK yapılanmasında asker şahıslardan sorumlu sivil mahrem imamların ankesörle temas ettikleri yeni bir isme ulaştı. Bu ismin Tuğgeneral rütbesi ile görev yapmakta iken 3 Temmuz 2017’de kendi isteğiyle emekli olan Tuğgeneral Oğuz Bozkurt olduğu ortaya çıktı.

Edinilen bilgilere göre Bozkurt’un rütbesi örgüt iltisakı nedeniyle emekli olmasından 5 ay sonra 24 Aralık 2017 tarihinde geri alındı. Hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen 15 Temmuz soruşturmasında, örgütün mahrem imamlarıyla irtibatının bulunması nedeniyle 9 Eylül 2018’de tutuklandı. Bundan 6 ay sonra 26 Mart 2019’da tahliye olduğu edinilen bilgiler arasında yer aldı.

Yeni Şafak’ın aktardığına göre İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen ankesörlü telefon soruşturması kapsamında gözaltı kararı verilen Bozkurt, İzmir İl Jandarma Komutanlığı görevlileri tarafından Ankara’da gözaltına alındı.

Bozkurt’un 15 Temmuz darbe girişimi sonrası albaylıktan tuğgeneralliğe terfi ettirilmesinin ardından mahrem imamıyla irtibatını devam ettirdiği ve iletişime geçtiği de soruşturma birimleri tarafından tespit edilen bir diğer önemli husus olarak göze çarpıyor.

NİYE EMEKLİ EDİLDİLER?

15 Temmuz Gazisi emekli Jandarma Kurmay Albay, Av. Güven Şağban’dan, Oğuz Bozkurt’un tığgeneralliğe terfi ettirilmesine tepki geldi. Şağban, “Peki, 15 Temmuz sonrası, bunlar terfi ettirilirken, güvenilir olarak nitelendirilen, FETÖ başta olmak üzere, bir suça karışmamış binlerce albay ve onlarca general MSB ve İçişleri Bakanlığınca niye emekli edildi?” diye sordu.

Şağban, “Haberde ismi geçen generalin abisi de 2011 yılında Deniz Kuvvetlerinde Tuğa. Rütbesiyle emekli oluyor ve daha sonra Bylock kullandığı tespit edilerek, o da ceza alıyor. “Vay be!” diyenleri duyar gibiyim” bilgisini paylaştı.

Şağban sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı:

15 Temmuz’dan sonra terfi alan general ankesörcü çıktı!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!