15 yaşındaki Berkay'dan Abdülkadir Selvi'ye yanıt!

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, "Her Şey Çok Güzel Olacak" sloganının yaratıcısı olan 15 yaşındaki Berkay Gezgin'e yönelik 'FETÖ' benzetmesinde bulundu. Berkay Gezgin ise "Daha önce FETÖ ile fotoğrafları bulunan yazar Abdülkadir Selvi'nin yazısında beni ve FETÖ'yü yan yana getirmesi son derece trajikomik" diye yanıt verdi.

15 yaşındaki Berkay'dan Abdülkadir Selvi'ye yanıt!

Hürriyet gazetesindeki köşesinde "İstanbul seçimlerine Berkay isimli gencin, 'Her şey çok güzel olacak' sözü damgasını vurmuştu" diyerek konuyu gündeme getiren Abdülkadir Selvi, "Herhangi bir imada bulunmak gibi bir düşüncem yok. Ama 15 Temmuz gecesi Mehmet Dişli’nin “Başıma geç, Kenan Evren ol” teklifine sert tepki gösteren Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar darbeciler tarafından derdest edilmişti. Hulusi Akar orada da darbecilere yaptıklarının yanlış olduğunu ve başarısız olacaklarını söylüyor. Bunun üzerine Ömer Faruk Harmancı darbe bildirisini uzatıp “Bunu okuyun, imzalayın. Her şey güzel olacak” diyor. Akar imza atmıyor ve “Kendinizi ne zannediyorsunuz, siz kimsiniz, başınız kim, kıçınız kim. Yeterince batağa saplandınız, hiç olmazsa bir erkeklik gösterip burada kesin” diye  tepki gösteriyor. Tabi işin sonunda  her şey güzel oluyor ama darbeciler açısından değil" ifadelerini kullandı.

Abdülkadir Selvi'nin hedef gösterdiği 15 yaşındaki Berkay Gezgin de bir açıklama yaparak, "Daha önce FETÖ ile fotoğrafları bulunan yazar Abdülkadir Selvi'nin yazısında beni ve FETÖ'yü yan yana getirmesi son derece trajikomik. Ben her gün ilkokulda Andımızı okuyarak büyümüş ve içinde vatan sevgisi maksimum düzeyde olan bir Türk genciyim" ifadelerini kullandı.