2. Abdülhamid’in torununa yanıt: Dedelerinin kaçtığı gemiyle mi döneceksin!

2. Abdülhamid'in torunu Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu, "Evlad-ı Osmanlı olarak diyorum ki biz geriye dönersek siz deliye dönersiniz" demişti. Hüseyin Baş yanıt verdi: Neyle geriye dönecekler onu merak ediyorum. Dedelerinin kaçtıkları gemilerle mi?

featured

İkinci Abdülhamid tartışması siyasetin gündeminden düşmüyor. En çok toprak kaybeden Osmanlı padişahı olarak tarihe geçen 2. Abdülhamid, Jöntürkler tarafından devrilmişti. Baskıcı ve keyfi yönetimi nedeniyle İstiklal Marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy tarafından “Yıldız’daki baykuş” ve “Kızıl Sultan” olarak nitelenen 2. Abdülhamid’e Cumhurbaşkanı Erdoğan sahip çıkmış, Meral Akşener ile birlikte, altılı masadaki Ali Babacan ile Ahmet Davutoğlu’nu da isim vermeden eleştirmişti.


İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, geçen günlerde katıldığı bir canlı yayında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik eleştirilerde bulunurken “Abdülhamid Han Osmanlı padişahı. O günün şartlarında oluşan demokrasi rüzgârlarının yansıması var. O tavır karşısında bir davranış biçimi var. Hürriyet ve İtilaf da var İttihat ve Terakki Cemiyeti de var. Bu bir istibdat sistemine karşı, istibdat rejimine karşı tekleşmeye tek adamlığa doğru giden bir sisteme karşı başkaldırıdır. Buranın öznesi eğer Abdülhamid ise bugünün öznesi Recep Tayyip Erdoğan’dır. Onu söylemeye çalışıyorum” demişti.

Ardından 2. Abdülhamid’in torunu Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu, sosyal medya hesabından Akşener’in Abdülhamid hakkındaki sözlere tepki göstererek “Evlad-ı Osmanlı olarak diyorum ki biz geriye dönersek siz deliye dönersiniz” açıklamasını yaptı.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş‘tan Osmanoğlu’na tepki geldi. Baş, “Demiş ki; Biz geriye dönersek siz deliye dönersiniz. Neyle geriye dönecekler onu merak ediyorum. Dedelerinin kaçtıkları gemilerle mi?’ ifadelerini kullandı.

2. Abdülhamid’in torununa yanıt: Dedelerinin kaçtığı gemiyle mi döneceksin!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

14 Yorum

 1. 10 ay önce

  osmanlı sülalesi..
  yüzlerce yıl bu halkın kanını döktünüz.. sadece savaş dönemi hatırladınız !
  bitti o devir,
  YAŞASIN CUMHURİYET !!!!

 2. 10 ay önce

  İngiltere’ye Arkana alıp döneceksin yoksa Türk halkını arkana alıp döneceksin mi? Geriye döndüğünüz zaman yine Arap sevdalısı olup Türk’ün dilini, kültürünü, bayramlarını silip araplaştıracaksınız mı? Ergenekon bayramını sildiniz ve Persler Nevruz Bayramı adına bizim bayramlarımıza sahip çıkmış, sile sile gelin.

 3. 10 ay önce

  Çocukluğumda gittiğim bir evde ilk defa bir tuvalet bezi görmüştüm, bu onların bunların torunlarıyız biz diye ortalıkta gezinen, boş atıp dolu tutacağını sanan cak cuk adamları görünce aklıma hemen o tuvalet bezi geliyor.

 4. 10 ay önce

  Bilimum hâinlere ve gâfillere duyurulur :
  Serdar-ı Hakân Abdülhamid Han, yüce devletimizin 34 üncü Pâdişahı olup hiçbir zaman hiçbiryere kaçmamıştır. 1909 da darbeci ordumuz ve İTC tarafından tahttan indirilip 1918 de dünyâ harbi devâm ederken İstanbulda vefat etmişdir. Hanedânımızın yüce devletimiz dışında bir sevgilisi hiçbir zaman olmamıştır. Batı’nın iftirâlarına inanmayın, oyunlarına gelmeyin.

  • 10 ay önce

   Boş yapma

  • 10 ay önce

   Serdarı Hakan, Ne Fatihi, ne Yavuzu, ne Metesi, ne Atillası, ne Atatürkü, ne Alpaslanı, ne Osmanı, savulun Ulu hakan geliyor, sizler ancak ondan sonra gelirsiniz gibi olmuş? Sanki açık bir tapınma hali, kutsamadan da öte. Elinden gelse Peygamberide koyacak onun ardına, kafa silik ve gidik. Bir ilah yapmadığı kalmış. Hangi savaşta, ordunun önünde yer almış bu hakan! Hep sarayda ve hep köşkte. Yukarıdakilerin hepsi ise göğüs göğüse her cephede, her yerde, her cenkte ve her seferde, ve de en önde. Savaşmayanı ne hakan kabul ederiz nede sultan. Putçu zihniyet, kendi dışındaki herkesi de kendi gibi putçu sanıyor. Sürekli hakan diye tapınan bu putçular gibi…

  • 10 ay önce

   Hain sensin, cibiliyetsiz, gavur eşşeği.

 5. 10 ay önce

  kaçtıkları ingiliz savaş gemileriyle mi dönecekler?

 6. 10 ay önce

  İster yayınlayın, ister yayınlamayın, cibiliyetsizlerin ülkeme, devletime, cumhuriyetime hakaret dolu sözleri yayınlanıyorsa bizimde elbet söz söyleme hakkımız olacaktır. Burası her isteyenin at koşturacağı hipodrum değil, vatansever insanların ruhunu, şehidini, gazisini inciten, ordusunu karalayan alçakların arenası da olmamalı. Cepheye çıkmamış, cephe nedir, vatan nedir, savaş nedir bilmeyen hainlerinde yazacağı yerde değildir burası. Ve bugün üç şehidimiz var ırakta. Hainlerin, alçakların, milletine kurşun sıkanların, devletine asi olanların ve bu asker kaçkını böceklerin konacakları yerde değildir burası.

 7. 10 ay önce

  1 Hâin olmayan alınmaz. 2 Kendi târihinden nefret edenlerin özel kulübü değil burası. Moderatöre teşekkür ediyorum, medenî bir üslupla fikir yürütebilenleride mağara adamlarınıda sansürlemiyor. 3 Hâlâ İngiliz gemisiyle kaçmasından bahseden zat Abdülhamit Han’ın biyografisini okusun. 4 Nefret ettiğiniz Osmanlı hem kökümüz hemde târihin en muazzam Türk-İslam İmparatorluğuydu ve İslam ülkelerini en iyi himâye eden Pâdişahımız Abdülhamit Handı.

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!