2020’de gezilecek 15 yer

Forbes dergisinin 2020 yılında görülmesi gereken yerler önerisi muhteşem fotoğraflarla büyüleyici ve akıl çelici.

2020’de gezilecek 15 yer

Powell Gölü ve Antilop Kanyonu Utah-USA: Arizona sınırında olan ve Phoenix veya Las Vegas’tan araba ile dört saat mesafede doğaüstü manzaraya ulaşılabilir.

Palermo, İtalya: Sicilya’nın başkenti bu kentte arkeolojik alanlar ve Rönesans anıtları görülmesi gereken önemli yerlerdendir. Ayrıca eski kraliyet sarayı Palazzo Reale var.

Cape Town, Güney Afrika: Güney Afrika’daki en kozmopolit şehir. Ancak suç oranı da o kadar çeşitli; dikkate alınmalı.

Bariloche, Arjantin: Pitoresk gölleri ve dağ buzulları ile Patagonya’nın kuzey kısmı temiz hava meraklıları için idealdir.

Porto ve Douro Vadisi, Portekiz: İyi şarap gurmeleri ve bilenler için bir cennet – buna ek olarak, Avrupa standartlarına göre makul olarak kabul edilebilir fiyatları var.

Tel Aviv, İsrail: Son yıllarda Doğu Akdeniz’in en dinamik şehirlerinden biri de önemli bir gastronomi merkezi haline geldi. Sezonunda, normal bir plaj tatili de mümkündür.

Atacama Çölü, Şili: Hayatın durduğu pitoresk kalıntılar ve köyler. Modern yaşamın tüm endişelerini unutmak için ideal bir yer.

Dubrovnik, Hırvatistan: Son on yılda, bu şehir, elbette, Taht Oyunları hayranları için bir çekim merkezi haline geldi (dizinin birçok sahnesi burada çekildi), ancak Demir Taht için mücadelenin iniş ve çıkışlarına kayıtsız olanlar burada çok ilginç şeyler bulacaklar.

Tokyo, Japonya: Yaz aylarında, Japonya’nın başkenti Olimpiyatlara ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor, ancak spor yapmadan kendinizi eğlendirecek bir şey var: Tokyo restoranları (yaklaşık 100 bin tane)

Güvercin Forge, Tennessee-USA: İç Savaştan bu yana değişmeyen pastoral manzaralar arasında huzurlu bir aile için ideal bir yer.

Kotor, Karadağ: Adriyatik’in en iyi korunmuş ortaçağ şehirlerinden biri şimdi en lükslerden biri haline geliyor: önde gelen otel zincirleri burada aktif olarak keşfediyor.

Mendoza, Arjantin: Üzümler burada yetiştiriliyor, son onlarda Avrupalılar tarafından çok sevilen Arjantin şarapları yapıyorlar.