23 milletvekiline koronavirüs bulaştı!

featured

İran Meclis Başkan Yardımcısı Abdurrıza Mısri, 23 milletvekilinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edildiğini açıkladı. 

İran devlet televizyonuna bağlı Genç Gazeteciler Kulübünün (YJC) haberine göre, Mısri, başkent Tahran’da Meclise sıçrayan Kovid-19 salgınıyla ilgili son gelişmelere ilişkin bilgi verdi.

Mısri, “Şu ana kadar 23 milletvekilinin korona testi pozitif çıktı.” dedi.

Söz konusu vekillerin halkla yakın ilişkileri olduğuna ve virüsün bu şekilde yayılmış olabileceğine dikkati çeken Mısri, “Kendilerine gelecek zararı önlemek için milletvekillerine vatandaşlarla görüşmelerini kesmelerini tavsiye ediyoruz.” dedi.

Mısri, Meclisin faaliyetlerini sürdüreceğini ancak milletvekillerinin vatandaşlarla görüşmelerinin geçici olarak iptal edildiğini aktardı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Masume İbtikar, Meclis Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı Mücteba Zünnur ve Tahran Milletvekili Mahmud Sadıki’nin de koronavirüse yakalandığı açıklanmıştı.

İran’ın önde gelen din adamlarından, eski Vatikan Büyükelçisi Hüccetülislam Hadi Hüsrevşahi ve Düzenin Maslahatını Teşhis Konseyi Üyesi Muhammed Mirmuhammedi ise virüs nedeniyle hayatını kaybetmişti.

İRAN: VAKA SAYISI 2336

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı 3 bin 117’ye, virüs bulaşmış hasta sayısı ise 90 bin 936’ya yükselirken; 48 bin 17 kişi de tedavi edildi. Bu sayılara göre son 24 saatte, virüs nedeniyle 69 kişi hayatını kaybetti, vaka sayısı da 1862 arttı.

Çin dışında dünyada da koronavirüs salgını yayılmaya devam ediyor.

Koronavirüs, İran ve İtalya’da tehlikeli hale gelmeye başladı. Yetkililer, İtalya’da virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 52 olduğunu; vaka sayısının ise 2 bin 36 kişiye yükseldiğini duyurdu.

İran’da koronavirüs nedeniyle 11 kişi daha hayatını kaybederken, ölü sayısı 77’ye, vaka sayısı 2 bin 336’ya çıktı.

Ayrıca Güney Kore’de 4 bin 812 vakanın bulunduğu; 28 kişinin de hayatını kaybettiği belirtildi.

23 milletvekiline koronavirüs bulaştı!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!