'28 Şubat' kararına tepki yağdı: Balyoz ve Ergenekon’la alınamayan intikam bugün alınıyor!

Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nin 28 Şubat davasında müebbet hapis cezası alan 14 sanık hakkında yakalama kararı vermesi üzerine sanıkların cezaevine gönderilmesine tepki yağdı.

'28 Şubat' kararına tepki yağdı: Balyoz ve Ergenekon’la alınamayan intikam bugün alınıyor!

VERYANSIN TV

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü savcıların hazırladığı 28 Şubat iddianamesi kapsamında görülen davada cezası kesinleşen emekli generaller Çevik Bir ile Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 14 kişi hakkında yakalama kararı verdi.

Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nce, 28 Şubat davasında 14 sanık hakkındaki hükmün kesinleşme kararının infaz savcılığına gönderilmesinin ardından, savcılık sanıklar hakkında yakalama kararı çıkardı.

Sanıklar cezaevine gönderilirken, mahkemenin kararına tepki yağdı.

İşte Twitter'da paylaşılan o tepkiler: 

‘BUGÜN FETÖ’NÜN BAYRAMIYDI’

28 Şubat davasında yargılanıp beraat eden emekli Albay Alican TÜRK:

Bugün FETÖ'nün bayramıydı... Emeği geçenlere kutlu olsun!

‘UTANACAKSINIZ!’

Çetin Doğan’ın avukatı Hüseyin Ersöz: 

Ne Balyoz Davası’nda ne de 28 Şubat Davası’nda yaşanan hukuksuzluklara boyun eğdi Çetin Doğan. Sağlık sorunlarına karşın infaza yönelik yakalama kararının gereği için de Bodrum Adliyesi’nde şuan. Birileri gibi kaçmadı, göçmedi! Bu karardan ileride biz değil, sizler utanacaksınız! 84 yaşındaki Çetin Doğan, Bodrum Adliyesi’ndeki işlemlerinin ardından, Muğla Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na teslim edilmek üzere polis nezaretinde yola çıktı. Bodrum Devlet Hastanesi’nda yapılacak doktor kontrolü sonrasında infaz başlamış olacak.

Emekli Amiral Mustafa Özbey:

28 Şubat Davasındaki dava arkadaşım Hakkı Kılınç da tutuklandı. Utanın, utanın, utanın! Bu davanın FETÖ'cü savcıları ve hakimlerini böylece, akladınız. Size de bu yakışır.

‘FETÖ’NÜN HAZIRLADIĞI İDDİANAME’

28 Şubat Davası, "yargılarmış gibi yapıp", yargısız infaz uygulanan bir hukuk rezaleti olarak, tarihe geçecektir. FETÖ'nün hazırladığı iddianame, sahte sözde deliller ve FETÖ'cü yargıçların yargılama yaptığı bir süreç, bu infazlar ile meşruiyete ulaştırılmış oldu. Yazıklar olsun.

‘BALYOZ’LA ALINAMAYAN İNTİKAM BUGÜN ALINIYOR’

Emekli Amiral Atilla Kıyat:

Balyoz ve Ergenekon’la alınamayan intikam bugün alınıyor. Umarım tesadüftür. Hulusi Akar’ın emekli askerlere susun ricasından(!) birkaç gün sonra alınan infaz kararı manidar..

‘TAM BİR İNTİKAM OPERASYONU’

Emekli Tümgeneral Hasan Peker Günal:

Bir FETÖ projesi olan iddianame ile müebbet cezası verilen 14 emekli komutan için yakalama kararı çıkarılmış. Çok üzgünüm. Tam bir intikam operasyonu. Hukuk yok, guguk var. Asker oldukları için olsa gerek, Atatürkçü geçinenlerden ve sol kesimden bile ses yok veya çok cılız.

‘FETÖ’CÜ SAVCIDAN DAHA MUTLUSU VAR MI?’

Emekli Tuğgeneral Erkal Kuzuoğlu:

İnsanın vicdanı sızlar! FETÖ'cü savcıdan daha mutlusu var mıdır şimdi?

MGK karar makamı değildir. Hükümete karar teklifinde bulunur. 

‘BİR GÜN YARGILANACAĞINA İNANIYORUM’

Emekli Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan:

FETÖ’cü savcının başlattığı davada, yaşları 85 olan generaller AYM’sinin kararı beklenmeden cezaevine giriyor. Çok üzücü. FETÖ kumpas davaları ile TSK’nın güzide kadrolarını, bizleri ve diğer yurtseverleri harcayan tüm sorumlu ve destekçilerin bir gün yargılanacağına inanıyorum.

Gazeteci İsmail Saymaz:

Fetullahçı savcıların hazırladığı Çarşı ve Balyoz’dan sonra 28 Şubat yargılamasında da düşman ceza hukuku işledi. Seksen yaşına merdiven dayamış emekli generaller intikam alınırcasına tutuklanıyor.