28 Şubat tutuklusu generaller için Adli Tıp raporu çıktı

featured

Adli Tıp, 7 generalin cezaevinde kalmasına engel fiziki ve psikolojik hastalıkları olmadığına karar verdi.

Adli Tıp Kurumu 3. İhtisas Kurulu, iddianamesini FETÖ’cü savcıların hazırladığı 28 Şubat davasında müebbet hapis cezası alan 7 eski generalin cezaevinde kalmalarının sağlık durumları açısından uygun olup olmadığının tespitine ilişkin savcılıktan istenen raporu tamamladı.

Raporda, eski generallerin cezaevinde kalmalarına engel fiziki ve psikolojik hastalıkları olmadığı belirtildi.

Öte yandan 7 isim arasında henüz ATK’ya sevki yapılmayan Çetin Doğan’ın bulunmadığı öğrenildi.

KUMPASDER’den ‘28 Şubat’ açıklaması: Her aşaması kumpas

28 Şubat davasındaki müebbet hapis cezası hükmünün kesinleşmesinin ardından konulduğu İzmir’deki cezaevinde rahatsızlanması sonucu aralıklarla hastanede tedavi altına alınan Çevik Bir, 28 Eylül’de İzmir Yeşilyurt Devlet Hastanesinden Adli Tıp Kurumuna gönderilmişti.

Bir’in avukatı Ümit Kara, bir aydır Yeşilyurt Devlet Hastanesinde tetkikleri yapılan müvekkilinin, hakkındaki sağlık raporlarının değerlendirilmesi için mevcutlu olarak İstanbul’daki Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’na sevk edildiğini, demans başlangıcı olan müvekkilinin cezaevinde kalıp kalamayacağına ilişkin rapor hazırlanacağını dile getirmişti.

28 Şubat tutuklusu generaller için Adli Tıp raporu çıktı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 11 ay önce

    Bunun tamamen bir siyasi dava oldugunu herkez biliyor. FETO nun hazirladigi sahte raporlarla Generalleri sucluyirsun. Bu sunu gosteriyor, maglesef TSK nin en buyuk dusmani su an Baskomutan da olan RTE. Birilerine gozdagi veriyor sozde. Burada TSK neden sus pus anlasilmis degil. Muhalefet zaten yok. Onlar HDP yi kurtarma derdinde.

    Cevapla
  2. daha once de yazdim akp adaleti: bahcelinin kankasi ppkli ahmat ozel kanunula cikartilir sanli komutanlar kumpaslarla hapise atilir

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!