300’den fazla görüşme yapmıştı: Adnan Oktar’a ‘avukat’ önlemi

Silahlı suç örgütü lideri Adnan Oktar’ın cezaevinde örgüt içindeki avukatlarla bir ayda 300’den fazla görüşme yaptığı ve bu görüşmelerin bazılarında avukatlara tacizde bulunduğu iddia edilmişti. Mahkemenin kararına göre Oktar'ın avukat görüşmeleri artık kayıt altına alınacak.

featured

Silahlı suç örgütü lideri Adnan Oktar’ın son dönemde cezaevinde yüzlerce genç avukatla görüşerek örgüte eleman kazandırması konusu gündeme gelmişti.

Mahkeme, konuya ilişkin olarak bir karar aldı.

İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nden çıkan kararda silahlı suç örgütü lideri Adnan Oktar’ın tüm görüşmelerinin 3 ay süreyle görüntülü ve sesli olarak kayıt altına alınması kararlaştırıldı.

Mynet’in haberine göre, Oktar’ın avukat görüşlerinde yanında “görevli” bulundurulmasına, kağıt veya notlara el konulmasına karar verildi.

NE OLMUŞTU?

Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü’ne ilişkin açıkladığı bilgilerle tanınan eski Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Furkan Sezer, çarpıcı istatistikler paylaşmıştı.

“Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü Lideri ve yöneticilerinin örgüte ve örgüt liderine yeni üyeler sağlamak amacıyla yürüttükleri faaliyetlerden kısa bir istatistik paylaşmak istiyorum” diyen Sezer, örgüt lideri Adnan Oktar’ın yaklaşık bir ay içerisinde görüştüğü avukat sayısının 83 olduğunu; bu avukatlardan 63’ünün kadın, sadece 20’sinin erkek olduğunu belirmişti.

Oktar’ın bu avukatlarla kaç saat görüştüğünü de açıklayan Sezer, örgüt liderinin yaş ortalaması 24 olan kadın avukatlarla 500 saatin üzerinde, erkek avukatlarla da yalnızca 62 saat bir araya geldiğini ifade etmişti.

‘KIZ BAKIYOR SAPIK’

Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü’nün eski üyesi Özkan Mamati, ise Bahar Feyzan’ın yayınına katılarak “Niye çok fazla avukatla görüşüyor?” sorusuna yanıt vermişti.

“Adam kız bakıyor, sapık.” ifadelerini kullanan Mamati, Oktar’ın 300 genç avukatla görüştüğünü ve bu kişilere fiziksel tamesata bulunduğunu iddia etmişti. Öte yandan Mamati, Oktar’ın avukatlara güvenlik kamerasının açısını değiştirttiğini öne sürerek, “kamera açısına göre taciz edecek” demişti.

Mamati, “sapık” kelimesi açıklamasının TDK’de “Adnan” şeklinde değiştirilmesi gerektiğini kaydetmişti.

 

300’den fazla görüşme yapmıştı: Adnan Oktar’a ‘avukat’ önlemi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!