31 ay cezaevinde yatan general kolordu komutanı oldu

FETÖ'nün Balyoz kumpasıyla 31 ay cezaevinde yatan Bahtiyar Ersay son YAŞ kararıyla korgeneralliğe terfi ettirilerek Diyarbakır 7. Kolordu Komutanlığı görevine atandı.

featured

Fetullahçı Terör Örgütü‘nün Balyoz kumpasında hedef alınan subaylardan biri de Albay Bahtiyar Ersay’dı.

Ersay, 31 ay Hasdal ve Hadımköy Cezaevi’nde tutuklu yargılandıktan sonra FETÖ mahkemesinde sahte, uydurma delillerle 16 yıl hapis cezası aldı. AKP-FETÖ ittifakının dağılmasıyla Balyoz kumpası da çöktü ve esirler tahliye edildi.

Sözcü’den Özgür Cebe’nin haberine göre, Ersay önce tuğgeneralliğe, devamında ise tümgeneral rütbesine terfi ettirilerek Hakkari Çukurca’daki 2. Hudut Tugay Komutanlığı’na atandı. Bahtiyar Ersay bu görevini icra ederken FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimi oldu.

Ancak o birlikleriyle PKK’lı teröristlere yönelik operasyonları yönetiyordu. “Hudut Kartalları” olarak bilinen birliğin başındaki Bahtiyar Ersay, 17 şehit verilen sıfır noktasındaki Kaletepe’yi teröristlerden temizleyerek buraya üs bölgesi kurdurdu.

207 teröristi etkisiz hale getiren Bahtiyar Paşa, Kaletepe ve Dağbaşı tepede sınır güvenliğini sağladı. Teröristlerin 7 kez sızma girişimini geri püskürttü.

31 ay cezaevinde yatan general kolordu komutanı oldu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 1 ay önce

    Soylu komutanımı selamlıyorum. Bir AKP-FETÖ ittifakı gitse bin tanesi gelecektir.

  2. 1 ay önce

    Gorevinizde basarilar dilerim. Dikkati elden birakmayin lutfen. Dun olan yarin da olabilir. Ayrica bu komutanin fetocu olmadigini anlamak icin bir yuzune, bir de boy fotografina bakmak yeterli. Inanmayan, google da resim aramasi yapsin, anahtar kelime olarak fetocu subaylar diye aratin. Gelenlerin sekline sifatina bakin, bir de bu komutana. Fetocu gozunden kendisini belli eder. Bir yilisiklik olur. Gulse dahi icinde hainlik olur. Emin olmak icin Nihat Genc’in pantol ve ceket testi de uygulanabilir ilaveten. Ustunde durmuyorsa ya fetocudur ya da baska bir tarikatci veya en iyi ihtimalle badem.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!