31 bin kişinin öldüğü İtalya’dan önemli hamle: O kararı dünyada ilk kez aldılar

Koronavirüs salgınının Avrupa’da en çok can aldığı ülkelerden İtalya, normalleşme adımları kapsamında kimsenin atmaya cesaret edemediği adımı atmaya hazırlanıyor. Hükümetin onayladığı kararnameye göre, 3 Temmuz itibariyle yurt dışından ziyaretçi alımına izin verilecek.

31 bin kişinin öldüğü İtalya’dan önemli hamle: O kararı dünyada ilk kez aldılar

Koronavirüs salgınında 31 bin 600 kişinin hayatını kaybettiği İtalya, normalleşme adımları kapsamında flaş bir hamleye hazırlanıyor.

T24’te yer alan habere göre, hükümetin onayladığı kararnameye göre, 3 Temmuz’dan itibaren tüm seyahat kısıtlamalarında gevşemeye gidilirken, yurtdışından ziyaretçi gelmesine izin verilecek.Korona virüs salgınından en ağır şekilde etkilenen ülkelerden İtalya, normalleşme adımları kapsamında tüm seyahat yasaklarını gevşetme karar aldı.

Hükûmetin onayladığı kararnameye göre 3 Temmuz itibariyle ülke içi seyahate izin verilecek. Aynı gün ülke İtalya’dan yurtdışına seyahate ve yurtdışından ziyaretçi gelmesine de izin vermeye başlayacak.İtalya, pazartesi günü itibariyle dükkanların açılmasına ve bölgeler içinde seyahate izin vermişti. Bölgeler arası seyahat yasağı da 3 Temmuz’a kadar yürülükte kalacak.

İtalya’da bazı yerel yönetimler Roma’ya kısıtlamaların daha hızlı kaldırılması için baskı yapsa da, Başbakan Giuseppe Conte, ikinci dalga endişesiyle aceleci davranmayacaklarını belirtti.ABD ve İngiltere’den sonra en çok Kovid-19 kaynaklı ölümlerin yaşandığı ülke olan İtalya’da 31 bin 600’den fazla kişi hayatını kaybetti.