4 yıldır kolunda penisiyle yaşıyor

Kasıklarına sıçrayan enfeksiyon nedeniyle penisi kopunca doktorların yardımıyla kolunda penis geliştirdi. Ancak pandemi ve yaşanan bazı aksaklıklar nedeniyle penis yerine dikilemedi.

4 yıldır kolunda penisiyle yaşıyor

2014 yılında kasıklarına sıçrayan enfeksiyon yüzünden penisi kopunca doktorların yardımıyla 2016 yılında kendi dokusu kullanılarak kolunda penis geliştirdi. Ancak talihsiz adamın penisi İngiliz sağlık sistemindeki aksaklıklara bir de pandemi eklenince yerine dikilemedi.

İngiltere'nin doğusundaki Norfolk'ta yaşayan tamirci Malcolm MacDonald, tarihin en talihsiz adamlarından biri olmaya aday... İngiliz tabloid gazetesi The Sun'a konuşan MacDonald, 2014 yılında kasıklarına sıçrayan enfeksiyon yüzünden penisi kopunca doktorların yardımıyla 2016 yılında kendi dokusu kullanılarak kolunda penis geliştirdi. Fakat İngiltere'de sağlık sisteminin aksaması ve Covid-19 sebebiyle MacDonald 4 yıldır kolunda bir penisle yaşıyor.

İngiltere’nin çok okunan tabloid gazetesi The Sun’a konuşan 45 yaşındaki tamirci Malcolm MacDonald, yaşadığı acı dolu süreci en ince ayrıntısına kadar anlattı.

Sözcü'nün haberine göre iki çocuk babası olan ve 2014 yılında bütün vücudunu saran ve kasıklarına sıçrayan bir enfeksiyon geçiren MacDonald’ın penisi bu hastalık yüzünden koptu. Yaşadıklarının ardından depresyona giren ve bir çözüm bulmaya çabalayan MacDonald, “Kendi doktoruma danıştım fakat o beni başka bir hastaneye yönlendirdi. Orada da derimi alarak vücudumda kalan penisimin etrafına sarmayı teklif ettiler. Fakat bu senaryoda penisin bir fonksiyonu olmayacaktı, ne cinsel ilişkiye girecek kadar ereksiyon olacaktı ne de idrar yapamayacaktım. Bu sebeple bu operasyondan vazgeçtim” ifadesini kullandı.

MacDonald yaşadıklarından sonra 2 yıl boyunca alkol batağına düştüğünü ve depresyona girdiğini söylerken, “Bir gölge gibi yaşadım, hayattan zevk almaz oldum” dedi.

Daha sonra kendisine başka bir hastaneden öneri geldiğini söyleyen MacDonald, Londra’daki University College Hastanesi’nde görevli ve penis ameliyatlarında saygın bir isim olan Profesör David Ralph ile tanıştı. 50 bin poundluk ameliyatı devletin karşılayacağını söyleyen MacDonald prosedürü de anlattı…

MacDonald, bu yılın sonunda ameliyatın tamamlanmasını umduğunu söyledi.