4,2 milyar dolara yapılmıştı… Duble yolu dalgalar yuttu

Rize'de denizde etkili olan fırtınanın oluşturduğu dev dalgalar, 4,2 milyar dolara mal olan Karadeniz Sahil Yolu'nda ulaşımda aksaklıklara yol açıyor.

featured

Dün akşamdan itibaren fırtına ve yağışın etkili olduğu Rize’nin Çayeli, Ardeşen ve Fındıklı ilçelerinde denizde dev dalgalar oluştu.

Dalgaların yanı sıra denizin taşıdığı taş ve rusubat, Karadeniz Sahil Yolu’nda ulaşımda aksaklıklara sebep oluyor.

Karayolları ekiplerinin önlem aldığı güzergahta, sürücüler zaman zaman zor anlar yaşıyor.

 

Öte yandan Rize Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Meteoroloji 11. Bölge Müdürlüğünün yağış uyarısında bulunduğu belirtildi.

Merkezde 7, Muradiye beldesinde 1, Güneysu’da 7, Kalkandere’de 1 olmak üzere toplam 16 çatı uçması ihbarı alındığı ifade edilen açıklamada, Güneysu ilçesinde 2 aracın hasar gördüğü, ağaç ve elektrik direği devrilmelerine karşı ilgili kurumların gerekli tedbirleri aldığı aktarıldı.

Açıklamada, iş yerlerinde de hasarlar oluştuğuna vurgu yapılarak, şunlar kaydedildi:

“Güneysu ilçesinde çay ocağı olarak kullanılan bir işletmenin çatısı uçmuştur. Merkeze bağlı Ambarlık köyünde 2 vatandaşımız evlerinin çatısının uçması nedeniyle talepleri doğrultusunda il merkezindeki konutlarına tahliye edilmiştir. Kalkandere ilçesi Kayabaşı köyü Beyazıt mevkisinde meydana gelen orman yangını söndürülmüştür.”

GİRESUN

Giresun’un, Karadeniz sahilindeki ilçesi Tirebolu’da fırtına nedeniyle dev dalgalar oluştu.

İlçe merkezinde dünden itibaren etkili olan fırtına sebebiyle denizin yükselmesi sonucu şehir içi yolu suyla kaplandı.

Dalgalar, Yeniköy Mahallesi sahil kesimindeki sosyal alanlara da zarar verdi.

Çevre yolundan ilçeye giriş ve çıkışlar kapatılırken, ulaşım Tirebolu 42. Gönüllü Alayı Tüneli ve Karadeniz Sahil Yolu’ndan sağlanıyor.

Polisin önlem aldığı bölgede, Tirebolu Belediyesi ekipleri suyun tahliyesi için çalışma yürütüyor.

Tirebolu Belediye Başkanı Burhan Takır, gazetecilere, saat 11.00 sıralarında fırtınanın etkisiyle denizde oluşan dalgaların ciddi hasara yol açtığını söyledi.

Büyük bir afet yaşadıklarını belirten Takır, “Sahildeki işletmeler zarar gördü. 2-2,5 kilometrelik alanda tutar dalımız yok. Gerekli destekler sağlanırsa kısa zamanda yaralarımızı sararız. Şükürler olsun ölü ya da yaralımız yok ama hasarımız çok. Belediyemizin tüm imkanlarını seferber ettik.” diye konuştu.

Dalgalar nedeniyle Görele, Tirebolu’nun Özlü, Karademir ve Doğancı köyleri ile Keşap’ın otogar ile Uluburun mevkisindeki Karadeniz Sahil Yolu’na taş ve moloz sürüklendi.

Karayolları ekiplerince yolda güvenlik önlemi alınırken, moloz ve taşların temizlenmesi için çalışmalar sürüyor.

Giresun kent merkezinde ise eski emniyet müdürlüğü binası karşısında dalgalar nedeniyle yolda oluşan su birikintileri ekiplerin müdahalesiyle tahliye edildi. Dev dalgaların yola taşması bir vatandaş tarafından cep telefonu ile kaydedildi.

TRABZON

Trabzon’da denizde etkili olan fırtınanın oluşturduğu dev dalgalar, Karadeniz Sahil Yolu’nda ulaşımda aksaklıklara neden oluyor.

Dün akşamdan itibaren fırtına ve yağışın yaşamı olumsuz etkilediği kentte, Sürmene ilçesinde denizde dev dalgalar oluştu.

Dalgaların yanı sıra denizin taşıdığı taş ve rusubat, Karadeniz Sahil Yolu Balıklı Kavşağı’nda ulaşımda aksaklıklara yol açtı.

Karayolları ekiplerinin önlem aldığı yolun bir bölümünde ulaşım tek şeritten sağlanıyor.

Zaman zaman denizin taştığı bölgede, Trabzon Büyükşehir Belediyesi ekipleri de temizleme çalışmalarına destek veriyor.

Öte yandan deniz kenarında bulunan ağaçlar da dev dalgaların etkisiyle zarar gördü.

ARTVİN

Artvin’in Karadeniz sahilindeki Kemalpaşa ilçesinde fırtına nedeniyle oluşan dalgalar ulaşımda aksamalara yol açtı.

İlçe merkezinde etkili olan yağış ve fırtına sebebiyle denizin yükselmesi sonucu Kemalpaşa Tüneli çıkışı ile balıkçı barınaklarının bulunduğu Kemalpaşa Limanı mevkisinde Karadeniz Sahil Yolu’nu su bastı.

Yaklaşık 1 saat kapalı kalan Kemalpaşa-Hopa istikameti, Karayolları ekiplerinin çalışmasının adından temizlenerek trafiğe açıldı.

Su baskını nedeniyle balıkçı barınakları ile Karadeniz Sahil Yolu kenarındaki bazı iş yerleri de zarar gördü.

4,2 milyar dolara yapılmıştı… Duble yolu dalgalar yuttu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!