5 belediye başkanı AKP’ye geçti: İşte o başkanların partileri

AKP'nin Meclis grup toplantısının ardından 3'ü farklı partilerden ve 2'si bağımsız seçilen toplam 5 belediye başkanı AKP'ye geçti.

5 belediye başkanı AKP’ye geçti: İşte o başkanların partileri

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, partisinin Küçükkuyu Belde Teşkilatı’nın 7’nci Olağan Kongresi’nde, önümüzdeki günlerde diğer partilerden 100’e yakın belediye başkanının AKP rozeti takacağını söylemişti.

Bugün AKP’nin Meclis grup toplantısının ardından 3’ü farklı partilerden ve 2’si bağımsız seçilen toplam 5 belediye başkanı AKP’ye geçti. Belediye Başkanlarının rozetlerini AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan taktı.

İşte AKP’ye geçen belediye başkanları:

İYİ Partili Kayseri – İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek

Saadet Partili Osmaniye – Hasanbey ilçesi Belediye Başkanı Selahattin Denizoğlu

Bağımsız olan Elazığ – Keban ilçesi Belediye Başkanı Fethiye Atlı

Bağımsız olan Erzurum Olur Belediye Başkanı Sıddık Demircan

CHP’li Osmaniye Düziçi Böcekli Belediye Başkanı Doğan Öztürk

Cumhurbaşkanı Erdoğan AKP’ye geçen Belediye Başkanlarına rozetlerini taktı.

‘BORCUNU ÖDEYEMEYEN AKP’YE GEÇİYOR’

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, belediye başkanlarının AKP’ye geçeceği iddialarına şu sözlerle tepki göstermişti:

“Yakında 100 tane belediye AKP’ye geçiyormuş. Vay canına! Nasıl olmuş bu iş? Belediye başkanı diyor ki ‘Kusura bakma, ben mecburum bunu yapmaya. Bu beni utandırıyor ama mecburum. Borcu ödeyemiyorum, benden önceki belediye bunu başıma bela etmiş. Hükümet de diyor ki ‘Gel benim yanıma, ben öderim.’ Bu hakikaten haysiyetsizlik ya! Bir de bununla övünüyorlar. Böyle bir mantık olur mu ya? Ülke böyle yönetilir mi? Bunun adına demokrasi denir mi? Buna insanlık denilir mi? Belediye başkanlarının 100 tanesi geçecekmiş! İktidar partisine geçmeleri belki sağlanır ama ben inanıyorum ki samimi olan herkes bundan dolayı bu iktidara hınç besler.”