6 yaşındaki kızını evlendiren tarikatçıya belediyede büyük hürmet!

Kızını henüz altı yaşında imam nikahıyla evlendirdiği ortaya çıkan Hiranur Vakfı'nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel'in AKP'li belediyede hürmetle ağırlandığı, hediyeler verildiği ortaya çıktı.

featured

İsmailağa cemaatine bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G.’yi henüz altı yaşında imam nikahıyla evlendirdiği, küçük kızın yıllarca cinsel istismara uğradığı ortaya çıkmıştı.

Skandal, H.K.G.’nin, babasının kendisini 2002’de altı yaşındayken imam nikahıyla ‘evlendirdiği’ ve çocukluğu boyunca her gün cinsel istismara uğradığını belirterek şikâyetçi olmasıyla öğrenilmişti. Ayrıca küçük kızın gelinlik giydirilip sözde kocası olan istismarcısıyla pozlar verdirildiği fotoğraflar da ortaya döküldü.

Türkiye’yi ayağa kaldıran olayla ilgili tartışma sürerken, AKP’li siyasetçilerin tarikat ve cemaatlere verdiği destek yeniden gündeme geldi.

Son olayda adı geçen tarikatçı Yusuf Ziya Gümüşel’in AKP’li belediyede ağırlandığı öğrenildi.

AKP Ataşehir İlçe Başkanı İsmail Erdem’in, Sancaktepe Belediye Başkanı olduğu dönemde Gümüşel’i makamında ağırladığı ve hediyeler alınıp verildiği ortaya çıktı. Gümüşel ve Hiranur’cuların da AKP’li İsmail Erdem’i ağırladığı kareler geçen yıllarda objektiflere yansımış. Üstelik bunları sosyal medya hesabından paylaşan kişi de AKP’li İsmail Erdem’in kendisi.

İşte o kareler…

 

6 yaşındaki kızını evlendiren tarikatçıya belediyede büyük hürmet!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    cemaat ve tarikatlar kapatılmalıdır.
    sapkın yobaz gerici bunlar. sürekli anlamını merak etmeden öğretmeden kuranı kerimi arapça lafzıdan seslendiren ve dünyada ki hiç bir canlıya faydaları olmayan insanlar.
    din satıp, halkı kandıran paralarını alan, erkek kız çocuklara tecavüz eden karanlık ruhlar.
    anneler babalar islam dinini kuranı kerim ana dil meallerini alarak okuyun ve kendiniz öğrenin. ALLAH ile aranıza şeytanlaşmış insanları sokmayın. çocuklarınızı bu karanlık yapılara asla teslim etmeyin.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!