80 bin taraftar İran’ı ‘Türkiye’ sesleriyle inletti!

İran'da yaşayan Azerbaycan Türkleri'nden Barış Pınarı Harekatı'na ve Türkiye'ye büyük destek geldi. Mustafa Denizli'nin çalıştırdığı Traktör Futbol Kulübü'nün 80 bin taraftarı dün İstiklal ile oynanan maçta asker selamı verip Sehend Stadyumu'nu 'Türkiye' tezahüratlarıyla inletti

İran’da yaşayan 35 milyon Azeraycan Türkü’nün desteklediği, Mustafa Denizli’nin teknik direktörlüğünü yaptığı Traktör Futbol Kulübü, (Tractor FK) evinde İstiklal’i konuk etti. Tebriz’deki Sehend Stadyumu’ndaki maçı yaklaşık 80 bin taraftar izledi. Tahran, Erdebil, Hoy, Kazvin ve Şiraz’dan da binlerce Türk geldi. Stadı dolduran taraftarlar hep bir ağızdan “Canım kanım sana feda, Türkiye ana vatan” sloganları ile inletti ve asker selamı verdi.


Stadı Türk bayraklarıyla gelincik tarlasına, kırmızı balonlarla düğün yerine çeviren Traktör’ün taraftarları dakikalarca yaktıkları meşalelerle Türkiye diye tezahürat yapıp asker selamı verdiler. Maç, 4-2 İstiklal takımının galibiyetiyle sona erse de Mustafa Denizli’nin takımı ligde 2’nci sıradaki yerini korumayı sürdürdü.