92 eski askere ‘ankesör’ operasyonu!

Hava Kuvvetleri Komutanlığı'ndaki FETÖ yapılanmasına ilişkin ankesör soruşturması kapsamında Ankara merkezli 22 ilde eş zamanlı operasyon başlatıldı. Tamamı ihraç edilmiş 92 eski asker hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Şu ana kadar 53'ü yakalandı. Ayrıca Bursa merkezli 23 ilde de örgütün mahrem yapılanması soruşturması kapsamında 46 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı. 

92 eski askere ‘ankesör’ operasyonu!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Hava Kuvvetleri Komutanlığı’ndan ihraç edilen ve FETÖ ile irtibatı tespit edilen eski 2’si teğmen, 90’ı astsubay toplam 92 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, ankesörlü ve kontörlü telefonlar ile büfe telefonlarından periyodik ve ardışık arama sistemiyle haberleştikleri belirlenen şüphelilerin yakalanması için Ankara merkezli 22 ilde eş zamanlı operasyon başlattı. Operasyonlarda 53 kişi gözaltına alınırken, diğer şüphelilerin yakalanması için çalışmaların sürdürüldüğü belirtildi.

BURSA’DA MAHREM YAPIYA OPERASYON

Bursa merkezli 23 ilde FETÖ’nün askeri mahrem yapılanmasına yönelik soruşturmada da 46 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı.