Abant'ta başladı Kay G'de bitti... Artık Japonlar düşünsün!

FETÖ’nün en önemli platformlarından biri olan Abant Platformu’nun Twitter hesabı ve yine FETÖ’nün 2010 Anayasa referandumunu ‘Yetmez Ama Evet’ diyerek destekleyen, kumpas davalarına sonsuz destek veren Genç Siviller’in resmi sitesi Japoncaya dönmüş.

Abant'ta başladı Kay G'de bitti... Artık Japonlar düşünsün!

ERDEM ATAY / Veryansın Tv

Fetullahçı çetenin yazar, düşünür ve siyasetçileri topladığı ve Türkiye’ye Amerikan bakış açısıyla yön çizmeye çalıştığı Abant Platformu Temmuz 2016 sonrası dağıldı. Dağılma sonrası birçok bilgisi internet üzerinden silinen platformun, twitter hesabı ise duruyor. Ancak hesaba girilince karşımıza bir Japonya’da faaliyet gösteren ‘Kay G’ adında bir spor salonu hesabı çıkıyor. Japonca yazıların yer aldığı hesabı takip edenler ise Gökhan Bacık, Binnaz Torak, Emrullah Uslu gibi isimler.
Hesabın ne zaman Japon bir hesaba döndüğü bilinmiyor.

GENÇ SİVİLLER 'İNŞAATÇI' OLDU

Aynı durum bir zamanlar Türk siyasetine etki yapmaya kalkan, liberallerin ve FETÖ’cülerin en fazla sığındığı hareketlerden biri olan Genç Siviller için de geçerli. Kumpas davalarının en azılı savunucularından olan Genç Siviller, ‘Yetmez Ama Evet’ diyerek FETÖ’nün yargıyı ele geçirdiği 2010 Anayasa referandumunda da önemli bir rol oynamıştı. Batı tarafından fonlandığı bilinen Genç Siviller’in resmi internet hesabı olan gencsiviller.net adresi de aynı şekilde Japonlara teslim edilmiş. Siteye girdiğinizde karşınıza Japonya’da faaliyet gösteren bir inşaat şirketi çıkıyor.