ABD Adalet Bakanı’ndan ‘Hunter Biden’ girişimi

ABD Başkanı'nın oğlu Hunter Biden hakkındaki soruşturmalara özel savcı atanıyor.

featured

ABD Adalet Bakanı Merrick Garland, Başkan Joe Biden’ın oğlu Hunter Biden hakkındaki soruşturmalara özel savcı atayacağını duyurdu.

Garland, düzenlediği basın toplantısında söz konusu soruşturmalarla ilgili görevlendirilen özel savcının bir süredir Hunter Biden’ın vergi kayıtları, ticari faaliyetleri ve yurt dışındaki iş ilişkileri konusunda soruşturmalar yürüten Delaware Başsavcısı David Weiss olduğunu açıkladı.

Weiss’in soruşturmalarının kendisinin özel savcı olarak görevlendirilmesini gerektiren seviyeye ulaştığını ve bu pozisyona atanma isteğini dile getirdiğini kaydeden Garland, “Talebi ve konunun olağan dışı koşullarını değerlendirip kendisini özel savcı olarak atamanın kamu yararına olacağı sonucuna vardım.” ifadesini kullandı.

Adalet Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada ise Weiss’in Hunter Biden hakkında “devam eden soruşturmadan” ve “bu soruşturmadan doğan veya doğabilecek diğer tüm konulardan” sorumlu olacağı bildirildi.

Eski Başkan Donald Trump’ın atadığı Delaware Başsavcısı Weiss, bir süredir Hunter Biden’ın vergi kayıtları, ticari faaliyetleri ve yurt dışındaki iş ilişkileri hakkında soruşturma yürütüyordu.

ABD Adalet Bakanı’ndan ‘Hunter Biden’ girişimi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!