ABD ile düğün hazırlığı var ama bu kez .ükü kesilen bir Türk olmayacak!

Bu milletle ve bu milletin kahraman askerleri bu oyunun sonunda, bu topraklarda, oyunları kim kurar ve kim bozar gösterecektir.

ABD ile düğün hazırlığı var ama bu kez .ükü kesilen bir Türk olmayacak!

‘Bir vatansever’ yazdı…

Müşterek Hareket Merkezinin icra ettiği görevleri medyada manşetten izliyoruz.

“ABD ile ortak olan konvoyumuz şuradan şuraya gitti, şu kadar saat bu kadar dakika beraber gezdiler, beraber helikoptere bindiler, oradan indiler kamyona bindiler, şu sokaktan geçtiler, bu caddeyi kolaçan ettiler vs vs…”

Türk milletinin aklıyla dalga geçmek TSK’nın kahraman askerleriyle bir düğün konvoyu gibi önceden tanımlanmış boşaltılmış bölgelerde gezip dolaşmak sünnet öncesi Hacı Bayram’ı gezdirmek gibi aldatmacadan başka bir şey olmasa gerek.

Ancak aklıyla alay edilmeye çalışılan bu millet şunu biliyor ki bu işin sonunda bir …ük kesilecek, birinin kanı akacak.

Ve bu işin sonunda düğünü Türk milleti yapacak ve halayı Türk milleti çekecek.

Çünkü artık başına çuval geçirilecek ve buna boyun eğecek ne Türk askeri vardır, ne de buna sessiz kalıp sindirecek askeri bağrına basacak millet… Kalmamıştır.

15 Temmuz bu anlamda bu topraklarda milattır.

Artık Türk milleti tehlikenin nereden geldiğini terörü kimlerin beslediğini kimlerin büyüttüğünü, memleketi etnik kimlik üzerinden tarikatlar ve cemaatler üzerinden kimin bölmeye çalıştığını, berrak bir şekilde, kendi uçağından kafasına bomba yiyerek kendi helikopterinden mermi yiyerek ve kendi tankının altında ezilerek görmüştür.

Bu girişi ne için yaptık?

Siyasal iktidarın ısrarla altını çize çize söylediği “oyalanmalara ve aldatılmalara tahammülümüz kalmamıştır” söyleminin arkasında büyük Türk milletinin aklıyla yüreğiyle durduğunu göstermek için.

Bugün veryansintv.com’da yer alan haberi okumuşsunuzdur.

ABD ile yapılan Müşterek Hareket Merkezinin mutabakatının yazılı metininde uzlaşılmayan konu; ortak konvoy denetlemelerinde herhangi bir terör şüphesi uyandıran kişi ya da grupla karşılaşma durumunda terör örgütünden bir saldırı gelmediği noktada TSK’nın herhangi bir operasyona girmesini engelleyen “meşru müdafaa “ tanımının Milli Savunma Bakanlığınca imzalanmasını talep etmeleridir.

Şimdiye kadar teröre 40.000 üzerinde can veren bu topraklar için böyle bir metnin hazırlanması ve bunun kabul edilmesinin beklenilmesi bize 15 Temmuz’u yedirme eylemi olsa gerek. Kaldı ki 11 Eylül’den itibaren bir dünyada terörle mücadele bahanesiyle terör estiren bir devlet bu konuda Türkiye Cumhuriyeti’ne söz söyleme hakkına sahip değildir.

Eskişehir İHA ve SİHA merkezine koyduğunuz ABD’li subaylarla Batman merkeze koyduğunuz ABD’li subaylarla önceden tanımlanmış ve dışına çıkılamayan koordinatlarla gezdirdiğiniz SİHA’larımızla ve aynı zamanda konvoylarınızda eşlik ettirdiğimiz Türk subaylarıyla bir müddet daha oyun oynadığınızı sanıyorsunuz.

Bu milletle ve bu milletin kahraman askerleri bu oyunun sonunda, bu topraklarda, oyunları kim kurar ve kim bozar gösterecektir.

Evet, kesinlikle düğünü yapan halay çeken Türk milleti olacak ama kesilen .ük bir Müslümanın olmayacaktır.