ABD Maryland Eyaleti’nin valisi: Türkiye’den gelen yolcuda koronavirüs tespit edildi

ABD'deki Maryland Eyaleti'nin Valisi Larry Hogan, 86 yaşındaki bir kadının Türkiye ziyareti sonrası yapılan koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıkladı.

ABD Maryland Eyaleti’nin valisi: Türkiye’den gelen yolcuda koronavirüs tespit edildi

VERYANSIN TV

ABD’deki Maryland eyaletinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları hakkında basına açıklama yapıldı.

Maryland Valisi Larry Hogan daha önce yaptığı açıklamada, 80’li yaşlarında Harford İlçesinde yaşayan bir kadının koronavirüs testinin pozitif çıktığını duyurmuştu. CBS’nin internet sitesindeki haberde iki yeni koronavirüs vakasının eyaletteki diğer koronavirüs şüphelilerinden bağımsız şekilde bulaştığı belirtildi.

Hogan, dün yaptığı açıklamada 86 yaşındaki kadının Türkiye seyahatinde virüsü aldığını iddia etti. Hastanın tedaviye alındığı belirtilirken Vali bunun Türkiye’den seyahat kaynaklı ilk koronavirüs vakası olduğunu savundu.

Türkiye’den dönen kadının havalimanından evine döndüğü, evini terketmediği ve bir hafta sonra hastalığı hissetmeye başladığını ardından hastaneye gittiği belirtildi.

ABD basının iddialarının aksine Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün yaptığı açıklamada Türkiye’de henüz yeni tip koronavirüs vakasına rastlanmadığını açıklamıştı.