ABD Suriye ordusunu vurdu

Suriye'nin resmi haber ajansı SANA, ABD askeri güçlerinin Kamışlı’da Khirbet Ammo ve Hamou köyünü hedef aldığını duyurdu. Ajans, hava saldırı öncesi ABD askerleri ile Suriye ordusu arasında arbede çıktığını; olayda bir sivilin hayatını kaybettiğini duyurdu.

ABD Suriye ordusunu vurdu

AA’nın aktardığına göre, sabah saatlerinde Suriye ordusu yanlıları Suriye hükümetine ait bir kontrol noktasında ABD konvoyunun geçişine engel olmaya çalıştı.

Kaynaklar, devriyenin yolunu kesenlerin bazılarının silahlı olduğunu ve taraflar arasında yaşanan gerginliğin ardından bir kişinin ABD’li askerlerin açtığı ateş sonucu öldüğünü söyledi.

ABD HAVA SALDIRISI YAPTI

Haberde, olayın ardından Haseke’deki Tel Beyder üssünden havalanan ABD’ye ait 2 savaş uçağının, Hırbet Ammo bölgesinde Suriye ordusunun 2 askeri noktasına saldırı düzenlediği belirtildi.

SANA haber ajansında yer alan habere göre de, çıkan arbede sırasında ABD askerlerinin açtığı ateşte bir sivil hayatını kaybetti, bir kişi de yaralandığını duyurdu. SANA da ABD unsurlarının daha sonra bölgeye hava saldırısında bulunduğunu yazdı.