ABD'de Cumhuriyetçi vekilden Kocaayak avı önerisi!

ABD’nin Oklahoma eyaletinden Cumhuriyetçi Parti’ye mensup Temsilciler Meclisi üyesi Justin Humphrey, on yıllardır maceracıların hayal dünyasını süsleyen Kocaayak efsanesinin yakalanması için eyalette av sezonu başlatan yasa tasarısını sundu.

ABD'de Cumhuriyetçi vekilden Kocaayak avı önerisi!

Justin Humphrey’in sunduğu yasa, Kocaayak festivalinin Arkansas sınırı yakınında bulunan yoğun ormanlık bölgedeki Ouachita Dağları’nda düzenlenmesini içeriyor. 

Bölge için avlanma ruhsatı çıkarmanın turizmi artırmaya yardımcı olabileceğini söyleyen Humphrey, “Gerçek bir av sezonu başlatmak ve Kocaayak’ı avlamak isteyenler için ruhsat vermek, daha fazla insanı eyaletimizin güzel bölgesine çekecek” dedi.

Humphrey, yasanın Kocaayak’ın yalnızca tuzağa düşürülmesine izin vereceğini ve ayrıca yakalayan kişinin 25 bin dolarla ödüllendirileceğini umduğunu söyledi. 

Kocaayak’ın avlanmasıyla ilgili yasa tasarısı hakkında KOCO TV’ye konuşan Oklahoma Yaban Hayatı Koruma sözcüsü Micah Holmes, ajansın bilim odaklı araştırma yöntemlerini kullandığını ve Kocaayak’ı tanımadığını söyledi.