ABD’de Ermeni gruptan Türk restoranına çirkin saldırı

ABD'nin Los Angeles kentine bağlı Beverly Hills semtinde, Türk vatandaşına ait restorana saldırı gerçekleştirildi. Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç saldırının Ermeni bir grup tarafından gerçekleştirildiğini söyledi.

ABD’de Ermeni gruptan Türk restoranına çirkin saldırı

ABD’nin Los Angeles kentine bağlı Beverly Hills semtinde bulunan bir Türk restoranı saldırıya uğradı. Beverly Hills'de 8 yıldır hizmet veren Cafe İstanbul'a saldırı düzenlendi.

Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç "Beverly Hills’de bir Türk Amerikalı’nın sahibi olduğu işletmeye aşırılık yanlısı Ermeni grupların saldırısını şiddet ve nefretle kınıyorum.Federal ve yerel makamları ABD’nin asli unsurlarından olan Türk Amerika’lıların hukukunu korumaya ve suçluları cezalandırmaya çağırıyorum." ifadelerini kullandı.

Sözlerine devam eden Kılıç "Türk Amerikan toplumu da saldırıya uğrayan kardeşleriyle manevi dayanışma halinde, Irkçı nefret suçu niteliğindeki ve ABD’nin anayasal teminat altındaki temel değerlerinin çiğnendiği bu hain saldırının faillerinin bulunarak,süratle cezalandırılmasını beklediklerini ifade ediyor" dedi.