ABD’de taharet dönemi!

Koronavirüs, ABD'de taharet musluklu tuvaletlere olan ilgi artırdı. Brondell isimli ABD'li şirket her iki dakikada bir taharet musluklu klozet sattıklarını duyurdu.

ABD’de taharet dönemi!

Koronavirüsle birlikte ABD’lilerin, klozetlerini taharet musluklu olanlarla değiştirmeye başladığı belirtildi. Euronews’in haberine göre, ABD merkezli Brondell şirketinin taharet musluklu klozet satışlarında son günlerde sert bir yükseliş göze çarptı. Şirketin sözcüsü Daniel Lalley, Amazon’da her iki dakikada bir taharet musluklu klozet sattıklarını, günlük ise ortalama bin satış gerçekleştirdiklerini söyledi.

DİĞER FİRMALAR DA ARTIRDI

Şirketin Başkanı Steven Scheer da “Bazı ülkelerde görülen tuvalet kağıdı savaşından sonra tuvalette su ile temizlenmeyi teşvik eden ve faydalarını anlatan geniş bir kitle ortaya çıktı” dedi.

Sadece Brondell şirketi değil taharet musluklu klozet üreten diğer firmalarında satışlarında artış olduğu gözlendi. Hygiene for Health şirketi yöneticilerinden biri de taharet musluklu satışlarında yüzde 50 artış olduğunu söyledi. Şirketin GoBidet 2003C modeli klozeti Amazon’da 146 dolara satılıyor.