ABD’de ürküten kareler: Cenaze evinin önünde 60 ceset!

Yeni tip koronavirüs salgınının merkez üssü ABD'de en fazla can kaybının yaşandığı New York'ta cenaze işlemlerinin yürütüldüğü merkezlerde aşırı yoğunluk yaşanıyor. ABD’nin Brooklyn kentinde bir cenaze evinin önünde bulunan iki kamyonetteki 60'a yakın cesetle ilgili ise soruşturma başlatıldı.

ABD’de ürküten kareler: Cenaze evinin önünde 60 ceset!

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Covid-19) salgının merkez üssü haline gelen ABD’de ölenlerin sayısı 61 bini geçti.

Salgın nedeniyle ABD’de hayatını kaybeden kişilerin sayısı 61 bin 669’a yükselirken en çok ölüm 23,384 ile New York eyaletinde gerçekleşti.

New York’u 6,771 ölü ve 116,365 vaka ile New Jersey takip etti.

New York şehrindeki Gerard J. Neufeld Cenazeevi’nde de aşırı yoğunluk görüldü.

Cenaze evinde sandalyelere konularak sıralara dizilen bu kareler büyük yankı uyandırdı.

Öte yandan New York’ta hayatını kaybedenlerin cenazelerini koyacak yer kalmayınca Brooklyn kentinde Andrew Cleckley Cenaze Evi’nin önündeki nakliye kamyonetlerinde 60’a yakın ceset tespit edildi.

Cesetlerin kamyonete üst üste konulduğu ortaya çıkarken araçta dondurucu olmadığı için cenazelerin çürümeye başladığı belirlendi.

New York polisi, bölge sakinlerinin kötü kokular gelmesinin ardından yaptığı ihbarla ortaya çıkan olaya ilişkin soruşturma başlattı.

Brooklyn’deki cenaze evi yetkilileri, artan can kayıpları sonucu cenaze evinde yer kalmadığı için cenazeleri kamyonda tuttuklarını itiraf etti.

3 gün önce de Brooklyn kentinde bir hastaneden soğutucu kamyona cesetlerin topluca yüklendiği ortaya çıkmıştı.