ABD’den çok sert açıklama: Rus askerlerini yok eder, gemilerini batırırız

Eski CIA direktörü ve ABD ordusunda görev alan üst düzey isimlerden biri olan David Petraeus "Eğer Putin, nükleer silah kullanırsa ABD ve müttefikleri Ukrayna'daki Rus askerlerini ve ekipmanlarını yok eder ve Karadeniz'deki gemilerini de batırır" dedi.

featured

CIA’nin eski direktörü David Petraeus, Rusya- Ukrayna savaşı devam ederken dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in nükleer silah konusunda yaptığı açıklamalardan sonra konuşan, Petraeus, “Moskova lideri çaresiz ve eğer Putin, Ukrayna’da nükleer silah kullanırsa ABD, Rus askerlerini yok eder” dedi.

Petraeus, “Eğer Putin, nükleer silah kullanırsa ABD ve müttefikleri Ukrayna’daki Rus askerlerini ve ekipmanlarını yok eder ve Karadeniz’deki gemilerini de batırır” ifadelerin kullandı.

Sözcü gazetesinde yer alan habere göre Petraeus, “Kağıt üzerinde konuşuyoruz tabii ki de ama böyle bir durumda biz NATO’ya önderlik ederek hep birlikte Rusya’nın Ukrayna’daki ve Kırım’daki silahlarını imha ederiz” değerlendirmesinde bulundu.

Petraeus, Rusya’nın nükleer silah kullanması durumunda NATO’nun 5’inci maddesinin yürürlüğe girmeyeceğinin de altını çizdi.  “Fakat eğer radyasyon NATO üyesi ülkelere ulaşırsa bu durumda 5’inci madde uygulanabilir” dedi. NATO’nun 5’inci maddesinde herhangi bir NATO üyesi ülkeye saldırı durumunda bütün NATO üyesi ülkeler harekete geçerek üye ülkeye destek vermek zorunda.

ABD’den çok sert açıklama: Rus askerlerini yok eder, gemilerini batırırız

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!