ABD’li komutandan terör örgütü PKK’nın uzantısı SDG’ye övgü

featured
service

ABD’nin terör örgütü IŞİD bahanesiyle desteklediği bir başka terör örgütü PKK’ya desteği sürüyor. ABD Merkez Komutanlığına bağlı IŞİD ile Mücadele Uluslararası Koalisyon Sözcüsü Albay Wayne Marotto, sosyal medya hesabından, terör örgütü PKK/YPG’nin uzantısı SDG’ye övgüler yağdırdı.

ABD’nin terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı YPG/PYD ve SDG’ye verdiği desteğe bir yenisini daha ekledi.

ABD Merkez Komutanlığına bağlı sözde IŞİD ile Mücadele Uluslararası Koalisyon Sözcüsü Albay Wayne Marotto, sosyal medya hesabından, terör örgütüne övgüler yağdırdı.

Marotto, yaptığı paylaşımda, “Altı yıl önce IŞİD, Kobani’nin yüzde 60’ını kontrol ediyordu ancak SDG (PKK/YPG) teslim olmadı ve şehri ele geçirdi. DEAŞ’ı mağlup etme misyonumuza devam ederek onları onurlandırıyoruz. SDG ve bileşenleri, IŞİD’i yenme misyonunda gururlu bir miras oluşturdu” dedi.

ABD’li komutandan terör örgütü PKK’nın uzantısı SDG’ye övgü

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

3 Yorum

 1. Simulasyon evrenin piyonları.Serkeşlere giydiriyorlar üniforma oluyor mu sana sözümona asker.Halbuki bildiğin katil bir şebekenin tetikçileri.Katil sürüsü bir yere saldıracak yolluyor bu tetikçileri,bunlar cinayet işliyor yapıyorlar bunları patriot.Dallamaya bak dallamaya.Oğlum tamam bizde de hata gani ama 5000 yıldır gelenin eline veriyoruz gönderiyoruz.Gel.

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  Bizler göremeyecegiz belki ama torunlarimiz görecek. Sonun baslangicindasiniz. YASAYACAK BİR ULKENIZ OLACAK MI BAKALIM?

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  Akp sayesinde, herşey verilen tavizler sayesinde, zaten bop projesi böyle gerektiriyor, milleti böyle mücadele eder gibi uyutmak ve pkk istanı kurmak.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!