ABD’nin önemli isminden, Bill Gates’e çarpıcı koronavirüs suçlaması

Dünyayı saracak bir pandeminin geleceğini yıllar önce söyleyen ve insan nüfusunun azaltılmasını savunan Bill Gates, koronavirüsü yaymakla suçlandı.

ABD’nin önemli isminden, Bill Gates’e çarpıcı koronavirüs suçlaması

Yıllardır dünya nüfusunun fazla olduğunu ve küresel ısınmaya sebep olduğu için azaltılmasının şart olduğunu savunagelen Bill Gates ile ilgili ABD’nin önemli isminde çarpıcı bir suçlama geldi.

ABD’de ‘efsane’ olarak bilinen siyasi danışman ve yazar Roger Stone, Çin’den başlayan ve tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınını Microsoft’un kurucusu Bill Gates’in ‘geliştirmiş olabileceğini’ öne sürdü.

Sputnik’in aktardığına göre, Joe Piscopo’nun sunduğu ‘The Answer’ (Yanıt) adlı radyo programında konuşan Stone, “Bill Gates’in bu salgının yaratım ve yayılım sürecindeki rol oynayıp oynamadığı tartışmaya açık. Muhafazakâr arkadaşlarımın bazıları bunu saçma bulurken, bazıları da kesinlikle doğru buluyor. O (Gates) ve diğer küreselciler bunu, aşıları zorunlu hale getirmek ve insanlara mikroçip takmak için kullanıyor. Cesedimi çiğnemen lazım! Zorunlu aşı mı? İmkânı yok” dedi.

Bill Gates, uzun süredir dünyanın küresel bir salgına hazır olması yönünde uyarılarda bulunuyor.

Özellikle 2015’ten sonra Bill Gates, sürekli beklenen o pandemiden söz etmeye başladı.

18 Mart 2015’te Vancouver’da yaptığı TED konuşmasında, Ebola’dan daha kötü virütik bir salgının dünyayı etkisi altına alacağını ve 10 milyon insanı öldürebileceğini söyledi. Nükleer tehditten çok pandemik bir salgının insanlığı tehdit ettiğini dile getirdi.

Yine aynı yıl New England Journal of Medicine dergisine yazdığı makalede, böylesi bir salgına karşı RNA temelli aşılarla karşı koyulabileceğinden söz etti.

Bill Gates’i daha ayrıntılı tanımak için tıklayınız