ABD’nin yeni büyükelçisi Anıtkabir’i ziyaret etti

featured
service

Türkiye karşıtı açıklamalarıyla bilinen ABD’nin yeni Ankara Büyükelçisi Jeffry Lane Flake, ilk resmi görev gününde Anıtkabir’i ziyaret etti.

ABD’nin yeni Ankara Büyükelçisi Flake, dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a güven mektubunu vermesinin ardından bugün Anıtkabir’i ziyaret etti. Flake ve beraberindeki heyet, mozoleye çelenk bıraktı, saygı duruşunda bulundu. Anıtkabir merdivenlerinde eşi ve büyükelçilik çalışanlarıyla hatıra fotoğrafı çektiren Flake, daha sonra Misak-ı Milli Kulesi’ne geçti. Flake, buraya gidişi sırasında kayarak düşen bir foto muhabire yardım etti ve ‘geçmiş olsun’ dileklerini iletti. Burada Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan Flake, şunları kaydetti:

“Türk milletine ve büyük lider Mustafa Kemal Atatürk’e saygılarımı sunmaktan büyük bir onur duyuyorum. Atatürk’ün ardında bıraktığı miras dünya genelinde birçok insana esin kaynağı olmayı sürdürmektedir. Yarattığı etki ise unutulmayacaktır. Başkan Biden’ı ve Amerikan halkını Türkiye’de temsil etmekten gurur duyuyorum. Ülkelerimiz arasında daha güçlü ilişkiler ve bağlar kurmak için sabırsızlanıyorum.” 

TÜRKİYE KARŞITI AÇIKLAMALARIYLA HATIRLANIYOR

Flake, Ermeni soykırımı yalanına dahil olarak 1915 olaylarını ‘soykırım’ olarak tanıdığını söylemesiyle biliniyor.

Türkiye’nin gelecekte Rus silahları satın alması halinde, hali hazırda uygulamada olan CAATSA yaptırımlarına ek olarak yeni yaptırımlarla karşılaşabileceğini söyleyen Flake, “S-400’leri elden çıkarmanın CAATSA yaptırımlarını kaldırmanın yolu olduğunu sürekli olarak yineleyeceğim” demişti.

Flake ayrıca, “Türkiye’nin bölgedeki saldırgan eylemleri ve Erdoğan rejiminin kendi halkına karşı uyguladığı baskıcı taktikler göz önüne alındığında, Türkiye’yi sorumlu tutmaktan çekinmeyecek bir büyükelçiye ihtiyacımız var” ifadelerini kullanmıştı.

ABD’nin yeni büyükelçisi Anıtkabir’i ziyaret etti

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 4 ay önce

    Anıtkabiri iyice ve dikkatlice gezmişsinizdir umarım,yüz yıl önce gelen emperyalistlere nasıl bir ders vermiş Atalarımız….

    Cevapla
  2. 4 ay önce

    Ne alaka, etmesinler ziyaret falan. Bizim elçiler onların memleketinde George Washington u mu ziyaret ediyor. Göz boyama operasyonları bunlar.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!