ABD'nin yeni planını gösterdi... '11 bin dağ kadrosunu nereye sokacaksın!'

Güvenlik uzmanı Abdullah Ağar, ABD'nin “PKK/PYD” politikasına sert tepki gösterdi. ABD Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey’in “PKK kadrosunun Suriye'den çıktığını görmek istiyoruz.” açıklamasını değerlendiren Ağar, “PYD/DSG içindeki 11 bin dağ kadrosu teröristi nereye sokacaksınız, işte onu çok merak ediyorum!” ifadelerini kullandı.

ABD'nin yeni planını gösterdi... '11 bin dağ kadrosunu nereye sokacaksın!'

VERYANSIN TV

ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, Syria Direct haber sitesine, ABD'nin seçim sonrası Suriye politikalarına ilişkin öngörülerini açıkladı. 

Jeffrey, seçimleri hangi aday kazanırsa kazansın, ABD'nin Suriye'de askeri birliklerinin varlığının değişmeyeceğini öngördüğünü bildirdi. 

ABD'NİN PKK'YI PYD'DEN AYIRMA YALANI

Suriye'nin doğusunda terör örgütü YPG/PKK işgali altında bulunan bölgelerdeki durumu da değerlendiren Jeffrey, "PKK'yı terör örgütü olarak görüyoruz. PKK kadrosunun Suriye'den çıktığını görmek istiyoruz. (PKK kadrolarının Suriye'de bulunması) Türkiye ile (Suriye'nin) kuzeydoğusunda var olan gerginliğin temel nedeni.” ifadelerini kullandı. 

AĞAR'DAN ABD'YE TEPKİ: NEREYE SOKACAKSINIZ!

ABD’nin "PKK/PYD" politikasını ve Jeffrey’in açıklamasına tepki gösteren Abdullah Ağar ”PKK ile PYD/DSG’yi birbirinden ayırma, PKK’yı illegal ilan etme, Türkiye’nin önüne atma, PYD/DSG’yi de legalleştirme, entegre etme işlerini anlıyorum da, başta Mazlum Abdi olmak üzere PYD/DSG içindeki 11 bin dağ kadrosu teröristi nereye sokacaksınız, işte onu çok merak ediyorum!” ifadelerini kullandı.