Abdulhamid’in torunu da ‘Vahdettin’ kavgasına girdi!

Sabah gazetesinin Vahdettin ve Damat Ferit'i Atatürk'le yan yana gösteren 19 Mayıs afişi üzerine başlayan tartışmaya Padişah 2. Abdülhamid'in torunu Orhan Osmanoğlu da katıldı

Abdulhamid’in torunu da ‘Vahdettin’ kavgasına girdi!

İngilizlerle işbirliği yapan Vahdettin için “hain” denmesini sindiremeyen Orhan Osmanoğlu, “iftira” dedi. Vahdettin’i savunan sosyal medya mesajlarını da paylaşan Osmanoğlu, Bahçeli’nin basın danışmanı Yıldıray Çiçek’e de isim vermeden yanıt verdi.

Hükümete yakın Sabah gazetesi, 19 Mayıs afişinde Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte, İngilizlerle işbirliği yapan Damat Ferit ve Padişah Vahdettin’e de yer vermişti.

Sabah’ın afişi büyük tepki çekti.

Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Üyesi Burhan Kuzu’nun 19 Mayıs mesajında Sultan Vahdettin’i anması tartışmayı daha da büyüttü.

HAİNLERE ÖVGÜ DİZENLER…

Padişah Vahdettin ve Damat Ferit övgülerine tepki gösteren MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin basın danışmanı Yıldıray Çiçek, Sabah gazetesine sert tepki göstererek şöyle demişti:

“Bazıları da Atatürk’e direkt düşmanlıklarını gösteremedikleri için yurt dışına kaçan hain Damat Ferit’in ve İngilizlere sığınan Vahdettin’in hainlikleri hakkında o kadar tarihi delil olmasına rağmen milli kahraman olarak anıyorlar. Hain desen kızar ama hainlere övgü dizer!”

‘VATANI ZİNHAR SATMADIK’

Çiçek’in mesajına, hâlâ kendilerini “şehzade” olarak gören Osmanlı padişahı 2. Abdülhamid’in torunu Orhan Osmanoğlu yanıt verdi.

Osmanoğlu sosyal medyada şunları yazdı:

“Osmanoğlu ailesi olarak, sürgün yedik, ciklet sattık, yağ sattık bal sattık, bulaşık yıkadık ama vatanı zinhar satmadık. Ne içerde ne dışarda yüce devletimizin aleyhine tek kelime etmedik, edilmesine araç olmadık. Bunun ne kadar sırat-ı müstakim bir yol olduğunu yaşayarak gördük.

Plütonun resmini çektim diyenler yaşlısının fişini yaşarken çekti. Devletin yoksa bir hiçsin. Ya devlet başa ya kuzgun leşe. Seçilmiş TBMM’nin yanındayız. Başkomutan CB’dır. Devlet bizim gözbebeğimizdir. Candan öte cananımızdır. Osmanlı ne kadar bizim ise TC de o kadar bizimdir.”