Abdülhamid’in torunu Osmanoğlu: Osmanlı tıbbıyla korona ilacı üretiyoruz

Abdülhamid'in 4. kuşak torunu olan Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu, koronavirüse karşı osmanlı tıbbından yararlanarak ilaç geliştirmeye çalıştıklarını söyledi. Osmanoğlu, 'Önce tabii bu ilacın testleri olacak. O yüzden şimdilik isim veremiyoruz' dedi.

Abdülhamid’in torunu Osmanoğlu: Osmanlı tıbbıyla korona ilacı üretiyoruz

Veryansın Tv

2. Abdülhamid’in 4. kuşak torunu olan ve kendisini “şehzade” olarak tanıtan Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu, sosyal medyada katıldığı bir yayında ilginç açıklamalarda bulundu.

Koronavirüsün tedavi üzerinde çalıştıklarını iddia eden Osmanoğlu, Osmanlı tıbbından faydalanarak ilaç çalışması yürüttüklerini öne sürdü. İlacın “sadece virüse değil bir çok hastalığa deva olacağını” öne süren Osmanoğlu, sosyal medyada yayınlanan videoda şunları söyledi:

“Üzerimizde olan Kovid musibetten bahsetmek istiyorum. Şimdi bunlar ilk defa söylenecek. Osmanlı tıbbında olan ilaçlarla vs şimdi bizim dostlarımız uğraşıyorlar. Tabii biz şimdi ismini veremiyoruz. İlerleyen zamanlarda çalışmaların ne kadar yol katettiğini göreceğiz. Sadece virüsle ilgili değil bir çok hastalığa deva olan Osmanlı ile alakalı bu ilacı inşallah sizlere aktaracağız. Tabii aşama aşama gidiyor. Osmanlı’da tıbbı nebevi derlerdi. Dostlarımız şu anda üzerinde çalışıyor. Basamak basamak bunları göreceğiz. Şu an için ismini vermemiz doğru değil. Tabii önce testleri var. Ondan sonra inşallah hem millete hem ümmete yardımımız olur diye düşünüyor.”