Abdulkadir Selvi’den ‘AKP’de reform’ yazısı… Dikkat çeken Osman Kavala ve Gezi detayı

İktidara yakın Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AKP’nin kuruluş dönemi ilkelerine geri döneceğini yazdı. Selvi, "Osman Kavala’nın hapiste tutulmasının, Gezicilerin yıllarca hapis yatacak olmasının Türkiye’ye ne yararı var?" ifadelerini kullandı.

featured

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, 31 Mart seçimlerinden sonra Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yeniden seçim zaferleri kazanmasını sağlayacak bir reçete sunacağını belirterek, “Strateji heyetinin tartıştığı noktalardan biri de AK Parti’nin yeniden reformcu kimliğine dönmesi oldu. Bu, Türkiye’yi de rahatlatacak bir adım olur. Osman Kavala’nın hapiste tutulmasının, Gezicilerin yıllarca hapis yatacak olmasının Türkiye’ye ne yararı var? AK Parti’ye ne fayda sağlıyor? Artık iklimin değişmesi ve baharın gelmesi gerekiyor” diye yazdı.

AKP’yi AKP yapan formülün “ekonomiyi büyüt, özgürlükleri genişlet” olduğunu belirten Selvi, “Yeniden reformcu kimliğine dönmüş bir AK Parti ve Avrupa Birliği hedefine yürüyen bir Türkiye. Görün o zaman ekonomi nasıl coşar” ifadelerini kullandı.

Abdulkadir Selvi’den ‘AKP’de reform’ yazısı… Dikkat çeken Osman Kavala ve Gezi detayı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!