Abdülkadir Selvi’den İsmail Saymaz’a: Anladın sen onu damat…

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, aynı gazetenin muhabiri İsmail Saymaz'ın 3. Havalimanını eleştirmesine esprili göndermede bulundu. Selvi, 'gazetesinin yazarı İsmail Saymaz, Şeyda Hanım’la nişanlandı. İnşallah bu yıl evlenecekler. Biz de kız tarafıyız. Anladın onu, değil mi damat..' dedi.

Abdülkadir Selvi’den İsmail Saymaz’a: Anladın sen onu damat…

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, üçüncü havalimanı ile ilgili tartışmaların bitmediğini bunun başında ise İstanbul Havalimanı’nı uçakların pas geçtiği iddiasının yer aldığını belirtti. Gerçeğin bambaşka olduğunu iddia eden Abdülkadir Selvi rakam da verdi.

İstanbul Havalimanı’nı kullandığını ve her geçen gün daha da oturduğunu söyleyen Selvi, sosyal medyada başka bir rüzgarın estirilğini ve İsmail Saymaz gibi herkes tarafından sevilen bir gazetecinin de buna destek verince işin köpürdüğünü söyledi ve İsmail Saymaz’ı üstü kapalı uyardı.

İşte o yazıdan bir bölüm:

Üçüncü havalimanının yapımına başlamadan büyük gürültü kopmuştu. Havalimanı bitti, hizmete girdi ama tartışmalar bitmiyor. Bunların başında da İstanbul Havalimanı’nı uçakların pas geçtiği iddiası geliyor. Oysa gerçek farklı. İstanbul Havalimanı tarafından yapılan açıklamada Nisan-Aralık 2018’de Atatürk Havalimanı’nda 1016 uçağın pisti pas geçtiğini, 2019 tarihinde ise aynı dönemde 630 uçağın pisti pas geçtiğini açıkladı.

İstanbul’da rüzgârın ağaçları devirdiği pazartesi günü turuncu alarm verilmişti. Uçakların iniş ve kalkışlarında sorunların olması bekleniyordu. Zaman zaman oldu da. Ama CNN Türk’teki yayın nedeniyle 30 Mart Pazartesi günü Ankara’dan 16.50 uçağıyla İstanbul’a gittim. Sorunsuz indim. Gece 02.00 uçağıyla Ankara’ya sorunsuz döndüm.

İstanbul Havaalanı’nı kullanıyorum. Her geçen gün daha oturuyor. Ancak sosyal medyada başka bir rüzgâr esiyor. Bir de İsmail Saymaz gibi sosyal medyayı etkin kullanan, çıktığı televizyon programları reyting yapan, kitapları çok satan bir gazeteci destek verince, iş köpürdükçe köpürüyor.

Benim bu yazdıklarımdan sonra İsmail Saymaz’ın buna pek cesaret edeceğini sanmam. Neden? Size bir tüyo vereyim. İsmail Saymaz, Şeyda Hanım’la nişanlandı. İnşallah bu yıl evlenecekler. Biz de kız tarafıyız. Anladın onu, değil mi damat…