Abdülkerim Kırca'yı kim öldürdü?

FETÖ'nün kirli kumpasına onur intiharıyla isyan eden Gazi Albay Abdülkerim Kırca'yı silah arkadaşı Mustafa Önsel'den dinleyin...

Abdülkerim Kırca'yı kim öldürdü?

Ergenekon tertibinin ilk şehidi Gazi Albay Abdülkerim Kırca, 12 yıl önce bugün FETÖ kumpasına canıyla direnip intihar etmişti. Onur intiharıyla aramızdan ayrılan Devlet Ödünç Madalyalı, Kırca'yı, kendisi de kumpasın hedefi olan silah arkadaşı Mustafa Önsel anlatmıştı.

Önsel, Kırca'nın intiharının üzerine olay yerine ilk giden isimlerdendi...

"Kırca’nın intihar ettiği gün Star gazetesinde “Madalyanın arkasındaki korkunç sır” başlıklı bir haber çıkmıştı. Haberin yanında da eski Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından, kendisi tekerlekli sandalyede olduğu halde, göğsüne devlet övünç madalyası takılırken çekilmiş bir fotoğraf bulunuyordu" diyen Önsel şöyle devam etti:

"Haberi duyar duymaz, yüreğinin sıkıştığını hissetti Kırca. Sanki yüreğini mengeneye vermişler, sıktıkça sıkıyorlardı. “Ne istiyorlar benden?” diye tekrarladı defalarca. “Neden beni onursuzlaştırmak istiyorlar?” diyordu. “Ne sevgilisi, ne yasak aşkı, benim sadece iki sevgilim oldu. Biri ülkem, biri de eşim.” Defalarca “Neden?” diye bağırdı. Eşi teskin etmeye çalıştıysa da pek başarılı olamadı..." 

Önsel, Kırca'yı ve o kara günü Veryansın Tv'ye şöyle anlatmıştı: