Abdullah Ağar uyardı: Kaos fotoğrafıyla karşı karşıya kalabiliriz

Güvenlik uzmanı Abdullah Ağar Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yağmaya karşı suçluların cezalandırılmasında yargısız infaza izin verilmemesini gerektiğini söyledi. Suçlulara yapılan müdahalenin sosyal medyaya yansıtılmasının da tehlikeli bir karşılık bulabileceğini belirten Ağar, “Kaos fotoğrafıyla karşı karşıya kalabiliriz” uyarısında bulundu.

featured

VERYANSIN TV

Güvenlik uzmanı Abdullah Ağar Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgede yaşanan güvenlik sorunlarını Veryansın Tv’ye değerlendirdi.

‘Deprem Özel’ yayınında Serkan Öz ve Eray Çelebi’nin sorularını yanıtlayan Ağar, bölgedeki yağma görüntülerine dikkat çekerek, suçluların cezalandırılmasında yargısız infaza izin verilmemesi gerektiğini vurguladı.

‘TEHLİKELİ BİR KARŞILIK BULABİLİR’

Yağmacılara karşı halkın değil güvenlik kuvvetlerinin harekete geçmesinin hukuk devletinin temel kuralı olduğunu belirten Ağar ayrıca güvenlik kuvvetlerinin müdahalesinin sosyal medyaya yansımasının son derece tehlikeli bir karşılık bulabileceğini söyleyerek, “Devlet kamu düzeninin sağlayamıyor gibi astarı yüzünden pahalıya gelecek son derece tehlikeli bir kaos fotoğrafıyla karşı karşıya kalabiliriz” dedi.

Ağar şu ifadeleri kullandı:

“Suç kapsamında değerlendirebileceğim yağma, gasp, yol kesme ve tehdit gibi suç teşkil eden eylemlerle karşı karşıya kaldık.

Büyük bir yıkım var, öfke var. Travma var. Bu travmayla gelişen yokluklar ve kuralsızlıklar var

Devletin hukuk devleti olmasının temel kuralı… Hiçbir şekilde yargısız infaza izin verilmemesi gerekiyor. Bunu halkın yapmasına izin verilmemeli. Halk yapmayacak, suçlular güvenlik kuvvetlerine teslim edilecek.

Ayrıca güvenlik kuvvetlerinin çeşitli şekillerde görüntülerinin sosyal medyaya yansımasına izin verilmemeli. Bu maksatlı yapılıyor olabilir. Sonuçta alan çok geniş, gözdağı vermek amacıyla paylaşılıyor olabilir. Bunu bilmiyorum. Ama görüntüler bir diğer tarafıyla bölgede otorite boşluğu olduğuna dair son derece tehlikeli bir karşılık bulabilir. Devlet kamu düzeninin sağlayamıyor gibi astarı yüzünden pahalıya gelecek son derece tehlikeli bir kaos fotoğrafıyla karşı karşıya kalabiliriz. Sonuçta ne olacak, kolluk kuvvetleri adalete teslime edecek ve adalet cezasını verecek. Biz hakim değiliz.

Dışarıdan hiç kimsenin “Türkiye krizini yönetemedi, kamu düzenini ve adaleti tesis edemedi” gibi bir cümleyi kurmaması gerekiyor.”

Programın tamamını izlemek için tıklayın: 

Abdullah Ağar uyardı: Kaos fotoğrafıyla karşı karşıya kalabiliriz

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Her düzen bir kaostan çıkar.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!