Abdullah Ağar’dan çarpıcı iddia: Ermenistan Türk F-16'larını vurmayı hedefledi

Güvenlik uzmanı Abdullah Ağar, Ermenistan’ın 4 Ekim’de Gence Askeri Havalimanı’nda konuşlanan iki Türk F-16’sını hedef aldığını belirtti. Saldırının sivillerin yaşamını yitirmesiyle sonuçlandığını ve Türk jetlerinin zarar görmediğini belirten Ağar, “Türk F-16’ları vurulsaydı buna karşılık verilebilirdi. Bu Rusya ile Türkiye’yi savaştırma senaryosuydu” ifadelerini kullandı.

Abdullah Ağar’dan çarpıcı iddia: Ermenistan Türk F-16'larını vurmayı hedefledi

VERYANSIN TV

Ermenistan 4 Ekim tarihinde Gence Askeri Havalimanı’nı hedef almıştı.

Saldırı sivillerin yaşamını yitirmesiyle sonuçlandı. 

Güvenlik uzmanı Abdullah Ağar saldırıya ilişkin çok çarpıcı bir iddiada bulundu. 

Saldırı sırasında iki F-16’nın havalimanında olduğunu belirten Ağar, “Uydu fotoğraflarına göre iki F-16 orada duruyordu. Ermenistan bilerek ve kasıtlı Türk F-16’larını ateş altına alma iradesi ortaya koydu.” ifadelerini kullandı. 

Saldırının hedefini anlatan ve tehlikeye işaret eden Ağar, "Eğer Türk F-16’ları vurulsaydı, buna Türk F-16’ları karşılık verseydi ne olacaktı? Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü olarak ifade edilen oluşum devreye girecekti ve Türkiye ile Rusya direkt olarak karşı karşıya gelecekti. Bu Rusya ile Türkiye’yi savaştırma senaryosuydu aslında. Peki o zaman Ermenistan’a bu uluslararası komployu kim kurdurdu? ” diye konuştu. 

İşte o açıklamalar: