Abdullah Ağar’dan Cübbeli Ahmet’e sert yanıt: Arap yayılmacılığına hizmet eden sensin

Suriye ile savaşa yönelik kışkırtıcı açıklamalarıyla gündeme gelen Cübbeli Ahmet, son olarak Abdullah Ağar'ı hedef aldı. Ağar'dan sert yanıt geldi.

Abdullah Ağar’dan Cübbeli Ahmet’e sert yanıt: Arap yayılmacılığına hizmet eden sensin

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar’ı hedef aldı. Ağar’ın şirk koştuğunu iddia eden Ünlü, “Sanki ilahiyatçı, sanki hoca, Vahhabi kafasıyla konuşmalar yapıyor” ifadelerini kullandı.

Cübbeli Ahmet’in Şifa-i Şerif Dersleri adı altında yayınladığı programdaki bölüm şöyle:

“Abdullah Ağar diye biri var. Adam güya Güvenlik Uzmanı. Adama soru soruluyor işi gücü şirk şirk şirk. Sanki ilahiyatçı, sanki hoca. Vahhabi kafasıyla konuşmalar yapıyor. Mezheplerden giriyor sünnetlerden çıkıyor. Yani ihtisas alanı da değil. Milletin kafasını karmakarışık etti. Tarikatlar şöyle, tarikatlar böyle… Ne biliyor da ne konuşuyor? Devletin istihbaratı ne yaptığını biliyor. İdlib’deki sorunu anlatacaklar, iki saat fuzuli yere bu işlere giriyor”

ABDULLAH AĞAR’DAN SERT TEPKİ

Cübbeli Ahmet’in sözlerine Abdullah Ağar’dan tepki gecikmedi. Cübbeli Ahmet’in kendisine yönelik sözlerinin videosunu Twitter hesabından paylaşan Ağar, Cübbeli Ahmet’in Arap kültürüne ve Arap yayılmacılığına hizmet ettiğini ifade ederek “Süslü Ebu Cehil’e dönmüşsün” dedi.

‘İşimiz gücümüz yok!

Bir de bunlarla uğraşıyoruz:

Ümmeti ve milleti parça parça edip neden oldukları bozguna dokununca CÜPPELİ RUHBAN TAKKELİ PUT Ahmet Hoca benden rahatsız olmuş.

1-Vahabi olan sensin, ben değil. Din/Sözde takva adı altında ettiğiniz cümlelerle/büründüğünüz kisvelerle/giydiğiniz kıyafetlerle Arap kültürüne/Arap yayılmacılığına hizmet eden sensin, ben değil. Baksana tipine, kıyafetlerine, sözlerine:

Süslü Ebu Cehil’e dönmüşsün!

2-Mutasavvıf görüntüsüyle, takva pozlarıyla Allah adamı ayaklarını artık bırak. Sen şefaat gibi-yanmaz kefen gibi-peygamberi rüyada gösteren terlik gibi CENNET SATIP CEHENNEM ALAN bir din tüccarısın.

3-Sen ve senin gibilerin güç, korku ve gizem satmak gibi bir hastalığınız var. Neymiş, istihbarat kimin kim olduğunu biliyormuş. Senin devletin yanındaymış ROLÜ KESMEN senin devletin yanında olduğuna değil ‘aynı din gibi’ devleti de menfaatlerin için kullandığına delalet eder.

4-Bak, beni öyle boş sanma. Senin gibilere 15 sene mi gömdüm. Belli etmem, uğraşım başka, ama bilirim biraz senin gibileri, senin gibilerin işlerini.

5-Öyle sakal sarık cübbe kendini cennetllik filan sanma. Yaptığın ruhbanlığın-din tüccarlığının-fetvacılığın bedeli ağırdır.

6-Her ne kadar beni karşına alsanda, gel sen beni dinle, bütün millete-ümmete ve insanlığa dost olduğum gibi sana da dostum. Benim ömrün şirkin bozguna dönüştüğü sözde İslam alanlarda geçti.

Dikkat et, hâlis din yalnız Allah’ındır. O’nu bırakıp kendilerine bir takım dostlar edinenler: Onlara, bizi sadece Allah’a yaklaştırsınlar diye kulluk ediyoruz, derler. Doğrusu Allah, ayrılığa düştükleri şeylerde aralarında hüküm verecektir.

Ayetin devamı:) Şüphesiz Allah, yalancı ve inkârcı kimseyi doğru yola iletmez. (Zümer-3)

***

Siz ve Allah’tan başka taptıklarınız, cehennemin yakıtısınız. Hepiniz oraya gireceksiniz. (Enbiya 98)”