Abdullah Ağar’dan ‘Gara’ açıklaması: Sahadan gelen bir başka bilgi daha var

featured

Gara’daki operasyon sırasında PKK’nın alçakça katlettiği 13 şehit hakkında güvenlik ve terör uzmanı Abdullah Ağar açıklamalarda bulundu.

Terör ve güvenlik uzmanı Abdullah Ağar, Gara’daki operasyona ilişkin bilgiler paylaştı.

CNN Türk’e konuşan Ağar’ın açıklamaları şöyle:

KORKUNÇ BİR ŞEKİLDE DAĞLARIN ALTINI OYDULAR

“Güneydoğu’daki özellikle çözüm süreci döneminde Güneydoğu’nun dağlarına çok yoğun şekilde silah mevzisi ve yığınakları sığınak olarak yaptılar. Şimdi hala harekat yapıldıkça operasyon yapıldıkça bunlar ortaya çıkıyor. Korkunç bir şekilde dağların altını oydular. Sebebi belli; hava akınlarından SİHA ve İHA’ların gözetlemesinden keşfinden korunmak maksadıyla yaptılar.

Gara’da kendilerini çok rahat hissediyorlardı. Her ne kadar bununla ilgili çok yoğun bir efor sarf etmiş olsalar da yüzlerce binlerce mağarayı veya ini geliştirerek bu hale getirmiş olsalar bile bizim pilotlarımız bizim nişancılarımız o kadar maharetli ki pek çok mağaranın ağzını vurarak mağaraların ağızlarını çökerttiler.

‘SAHADAN GELEN BAŞKA BİR BİLGİ VAR’ 

Şimdi bir detay bizimkiler 53 tane etkisizleştirilen teröriste dair rakam paylaştılar. Bununla ilgili çok güçlü bir analiz mekanizması var bununla ilgili teyit üzerinden bunu söylerler ama sahadan gelen bir başka bilgi daha var. Yapmış oldukları telsiz konuşmalarında pek çok gruptan haber alamıyorlar gruplarla irtibatları kopmuş durumda sebebi ne? Bu mağaralarda gizlenen teröristlerin bulundukları mağaraların ağızları vurulunca ağızları çöktü pek çoğunun içeride kalanlar var. Göçüğün içinde kalanlar var. O yüzden bilmiyoruz ama benim tahminim etkisiz hale getirilen terörist sayısı 53’ten çok daha fazla…

Biz gördüğümüzü söylüyoruz. Şimdi bunu maskelemek için de aldığı darbeyi maskelemek için de tabiri caizse propaganda silahına sarılmış durumdalar. Sormuş olduğunuz konu son derece kirli. Ben onlara şam şeytanı diyorum bozuluyorlar. Zafiyetlerini örtmek için kendilerince dezenformasyon yapıyorlar. Algı mühendisliği yapıyorlar.

‘BUNLAR BİR ÇAKALLIK YAPACAK DEMİŞTİM’

Harekat başlar, başlamaz ben dedim ki bunlar bir çakallık yapacak hatta onları yöneten bir takım akıllarda bu rehinelerle ilgili yönlendirme başladı ve gizli öznesi şuydu; teslim etmeyin izin vermeyin yani infaz edin cümlesi kurulmaya başlandı zaten.

‘BUNU ABD’NİN GÖZÜNE SOKMAK LAZIM’

Bu olayın kökeninde ne var? ‘Türk özel kuvvetleri başaramadı. Türk devleti ordusu başaramadı’ cümlesini kurmak için evlatlarımızı infaz ettiler. Çünkü almaya ramak kalmıştı. O kadar güzel bir operason icra edilmiş ki mağaranın tepesine inilmişti. Yaşar Güler Paşam orada tepelerdeki konuşlanmaları gösteriyor. Tam tepesinde bizimkiler. Bu infaz işi bir dakikalık bir iş. Öyle bir IŞİD kafası var ki PKK’da yıllardan beri canlarına okudun bu insanların zaten. Niye yaşama hakkını elinde alıyorsun. Bu anlamda korkunç bir katliama imza attı bu katiller sürüsü. Bunu ABD’nin gözüne sokmak lazım. Sen bu adamları destekliyorsun demek lazım.”

Abdullah Ağar’dan ‘Gara’ açıklaması: Sahadan gelen bir başka bilgi daha var

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

11 Yorum

 1. 1 sene önce

  Operasyondan once iceriden bilgi sizdigini ima eden kaynaklar var….umarim kripto feto temizlenebilmistir oralardan…

  Cevapla
 2. 1 sene önce

  “Gözüne sokmak lazım diyor” ürettiği çözüme bak hele.

  Cevapla
 3. 1 sene önce

  sadece beyanat var. ABD’ye sen yaptın. biz farkındayız diyemiyorlar. artık seninle müttefik-dost değiliz; herkes kendi yoluna diyemiyorlar. çünkü yürekleri yetmiyor.

  Cevapla
 4. 1 sene önce

  ABD nin gozune sokunca onlar da derki tuh goruyomusun butun foyamiz simdi tamda suanda evet evet simdi ortaya cikti. bu arkadaşinda aralarinda bulundugu bir kac emekli asker var tv de bol bol yer alan. yani adamlarin yaptigi yarim saat konusup elle tutulur hicbir sey soylememek. Artik geciniz ya. Ati alan uskudari gecmis dayi daha gozune sokmak lazim diyor. Aklimizla dalga gecmeyin. Bitmediniz ya.

  Cevapla
 5. 1 sene önce

  Evet ABD nin gözüne sokup ,hesabın sorulması gerekiyor, daha neyi kaybetmekten korkuyoruz onlarca yıldır terörü ,soygunu ,suikastleri ,darbeleri yetmedi mi?

  Cevapla
 6. 1 sene önce

  Kara Kuvvetleri İstihbarat Başkan’ı atanan FETÖ’cü varken bu dediğinize inanıyor musunuz?

  Cevapla
 7. 1 sene önce

  amerika haber vermiştir Türk askeri tepenizde operasyon başladı diye telefonla veya telsizle almışlardır mesajı sadece pkk terörist değil amerikada terörist bir ülke

  Cevapla
 8. 1 sene önce

  “O kadar güzel bir operasyon icra edilmiş” miş. Hadi ya! Bi düşün yakamızdan artık yeter.

  Cevapla
 9. 1 sene önce

  Adam GKB degilde, hava durumu yorumcusu sanki. Bu ne ya?

  Cevapla
 10. 1 sene önce

  eskiden öldürdüklerini dizerlerdi silahlarıyla beraber her kez gözüyle görürdü.! osman paşa gibi hanii hani hanii bu işler sözle olmuyor delill koyucaksın halkın önüne ki inandırıcı ve caydırıcı olasın. iranda vincle asıyorlar 1 hafta.. ama bizde her şey hep rakam dan ibaret. ben inanmıyorum . görmek mühimmatlarıyla beraber dizin . leşlerini.. görelim artık.

  Cevapla
 11. 1 sene önce

  ABD ile pkk’nin arasını bozalım, dağda askerimiz var.Kacirip bir mağarada infaz etsinler ABD askerlerini.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!