Abdullah Gül'den adaylık tartışmasına ilk yorum

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarıyla adaylığı yeniden gündeme gelen Abdullah Gül'ün, kendisiyle ilgili kamuoyunda yürüyen tartışmayla ilgili "Hiçbir şey demeye gerek yok! Bırakın millet tartışsın, konuşsun" dediği öğrenildi.

Abdullah Gül'den adaylık tartışmasına ilk yorum

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun pazartesi günü bir gazeteye verdiği röportajda, Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanı adaylığı konusundaki sözleri gündemi değiştirmişti. Bir süredir Kılıçdaroğlu'nun gönlünde ortak aday olarak Abdullah Gül'ün olduğu sır değildi. Son açıklamalarında da "Abdullah Gül'den neden korkuyorlar" sözleri hem parti içinde hem kamuoyunda tartışma yarattı.

Öte yandan Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarıyla başlayan tartışmaya Abdullah Gül'ün ne diyeceği merak ediliyordu.

HaberTürk yazarı Sevilay Yılman, Abdullah Gül'e yakın isimlere ulaştığını ve Gül'ün ne dediğini köşesine aktardı.

Yılman'ın yazısının satır başları şöyle:

"Bence 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül için şu son günler onun açısından en keyifli günler.

Bazıları sanabilir ki Sayın Gül bütün bu olup biten tartışmalardan falan rahatsız.

Kesinlikle değil!

Dün ona çok yakın olduğu bilinen isimleri yokladım biraz.

“Tam aksine büyük bir memnuniyet duyuyor ismi üzerinden yapılan bu tartışmalardan” diyorlar ve hatta etrafındakilerin; "Bir şeyler diyecek misiniz kamuoyuna?” sorusuna; “Hiçbir şey demeye gerek yok! Bırakın millet tartışsın, konuşsun…” yanıtını verdiğini söylüyorlar.

(...) Velhasıl gündem olmak için en ufacık bir çaba sarfetmeden gündeme “güm” diye oturmanın tadını çıkarıyor Sayın Gül.

Bu arada hem Erdoğan hem de Gül’ü yakından takip eden, en dibindekilerle temasta olan bir gazeteci olarak kendi yorumumu da paylaşayım müsaadenizle.

Esasında yapılan bu tartışmaların tamamı çok yersiz, gereksiz ve boş!

Çünkü Recep Tayyip Erdoğan’ın bu ülkede Cumhurbaşkanlığına aday olduğu bir durumda onun karşısına resmen aday olarak asla çıkmaz Abdullah Gül.

Ha… Perde arkasından başka birilerini, grupları, ittifakları destekleyebilir ama Erdoğan siyaset sahnesinde varlığını devam ettirdiği sürece Abdullah Gül’ü onun karşısında bir rakip olarak düşünmek, tasavvur etmek falan sadece hayalperestliktir.

Çünkü o acemi bir siyasetçi değildir."