Abdurrahim Albayrak'tan Diyanet TV'de tepki çeken açıklamalar: Şimdiki kadınlara bakıyorum...

Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, katıldığı bir televizyon programında kadınlara yönelik tepki çeken açıklamalar yaptı.

Abdurrahim Albayrak'tan Diyanet TV'de tepki çeken açıklamalar: Şimdiki kadınlara bakıyorum...

Galatasaray 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak, Diyanet TV’de katıldığı Ramazan programında ilginç açıklamalara imza attı.

Koronavirüse yakalandığı dönemde yaşadıklarını anlatan Albayrak, kadınlara yönelik tartışma yaratan ifadeler kullandı. Sarı kırmızılı kulübün yöneticisi, “Şimdiki kadınlara bakıyorum, her gün kontrole gidiyorlar, bilmem kaç ay kala çalışma olmuyor, o günkü kadınlar hem çay topluyor, hem gidiyor doğum yapıyor, bebeği eline alıp geliyor, akşam eve gidiyoruz” ifadelerini kullandı.

İşte Albayrak’ın açıklamaları:

“1963’lerde falan oruç tutmaya başladım. Bizim Rize’de ilkokula giderken bile oruç tutarsın. Hiç unutmuyorum, ufak çocuktum, İstanbul’dan bir taksi gelmişti, İstanbul plakalı ama bizim köylü biri. Sigara içerken görmüşler, herkes birbirine böyle bir şey nasıl olabilir diye koşuyordu. O gün akşama kadar insanlar bunu çevrelerine söylediler.”

“Annem o kadar çalışkan bir kadındı ki, bir Ramazan günü iftara doğru annemin de sepeti çok doluyordu, 70-80 kilo oluyordu ki çayı çok satalım. Annem ‘sen çayları sat geleceğim’ dedi. Annem gitti, çayları sattım, baktım annem geliyor, elinde bir bebek. ‘Anne bu ne?’ dedim, annem gitmiş, hamile haliyle beraber, 4-5 saat sonra doğum yapacak anneciğim doğum yaptı, bebeği verdiler kucağına, ‘al sana kız kardeş getirdim’ dedi. Şimdiki kadınlara bakıyorum, her gün kontrole gidiyorlar, bilmem kaç ay kala çalışma olmuyor, o günkü kadınlar hem çay topluyor, hem gidiyor doğum yapıyor, bebeği eline alıp geliyor. Yüce Allahım, ülkemiz nerelerden nerelere geldi, şükretmeyi bilmemiz lazım, Allah şükredenlerden eylesin bizi.”