ABD’ye mesaj mı?... Erdoğan’dan dikkat çeken ‘sağlık’ paylaşımı

CIA şefi Henri Barkey'in öğrencisi CFR Uzmanı Steven Cook’un Erdoğan'ın sağlık durumunun kötüye gittiği iddialarını dile getirdiği yazısından sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan dikkat çeken ‘sağlık’ mesajı geldi.

ABD’ye mesaj mı?... Erdoğan’dan dikkat çeken ‘sağlık’ paylaşımı

ABD'de derin yapılara yakınlığıyla bilinen Dış ilişkiler Konseyi (Council on Foreign Relations) adlı düşünce kuruluşunda Ortadoğu ve Türkiye politikaları uzmanı olarak çalışan Steven Cook, Foreign Policy'de (FP) kaleme aldığı yazısında Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sağlık durumu ve AKP'nin 2023 adayı üzerine iddialarda bulunmuştu.

Cook, Erdoğan'ın sağlık durumunun kötü olduğunu ve 2023 seçimlerinde aday olamayabileceğini öne sürmüştü. Erdoğan'ın unutkanlık, kusma, nefes alma problemleri olduğunu yazan Cook, doktor sayısının artırıldığı ve halkla buluşmalar öncesi ağrı kesici takviyesi yapıldığını ileri sürmüştü.

'SAĞLIK İÇİN SPOR' ÇAĞRISI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan bugün dikkat çeken bir ‘sağlık’ mesajı geldi.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un dün gece Twitter hesabında paylaşılan kısa bir videoda, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın potaya basket attığı anın görüntüsü yer aldı. Altun, "Evet, devamı yarın @RTErdogan'da" ifadesini kullanarak, Erdoğan'ın Twitter hesabını işaret etti.

Erdoğan da bugün, sağlık için spor yapmanın önemine ilişkin paylaşımda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, "Sağlık için spor yapmak çok çok önemli. Ben de haftada üç gün spor yapmaya gayret ediyorum. Harekette bereket vardır." ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın paylaşımında, bazı bakan ve danışmanları ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde oynadığı basketbol maçından görüntüler de yer aldı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde oynanan maçta, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya ve Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu yer almıştı.