'Abi sen gitme' sözleriyle Türkiye'nin hafızasına kazınan Günay'dan haber var!

Kurtarma görevlisine “Abi sen gitme” sözleriyle Türkiye'nin hafızasına kazınan 15 yaşındaki Günay Özışık'ın sağlık duruma ilişkin Veryansın Tv ailesinden yeni bilgiler ulaştı.

'Abi sen gitme' sözleriyle Türkiye'nin hafızasına kazınan Günay'dan haber var!

VERYANSIN TV

Doğanlar Apartmanı enkazından 10 saat sonra çıkarılan 15 yaşındaki Günay Özışık'ın tedavisi yoğun bakımda sürüyor.

Kurtarma görevlisine “Abi sen gitme” sözleriyle Türkiye'nin hazfızasına kazınan Özışık, enkaz altındayken de görüntüler çekmişti.

Deprem olduktan hemen sonra Günay'ı aradığını kaydeden annesi Olcan Özışık, "Anne diye bağırarak açtı, çığlıkları kaldı zaten kulağımda. Çığlık çığlığa bir ses geldi, anne deprem oluyor diye. O sırada enkaz üzerine yıkılmış" demişti.

Veryansın Tv, ailesinen Günay'ın durumuna ilişkin son bilgilere ve hasta yatağından fotoğraf karelerine ulaştı.

Bir aile üyesi, Günay'la ilgili şu mesajı ileti:

Şimdi geldim hastaneye... Olcan'ımın yanındayım. Dün akşam biraz korktuk. Ciğerinin birinde küçük bir yırtık varmış, göğüs kafesine hava dolmuş ciğerine basınç yapmış. Bir küçük tüp bağlayıp göğüs kafesinde sıkışan havayı almışlar. Bugün de solunum cihazını çıkarmışlar, rahat nefes almaya başlamış. O tüp bir süre sanırım ciğerindeki yırtık kapanıncaya kadar kalacakmış. Ama şu anda ciğeri iyi ve düzeliyor demişler. Aynı zamanda birşeyler yiyebilir dediklerini duymuş. Annesinden gevrek, domat ve bir koli çilekli süt istemiş. 'Ben canım istedikçe içerim tek tek istemek istemiyorum' demiş. Çok şükür birazcık da olsa iyi haber aldık. Size de güzel bir haber vereyim dedim çünkü hakkınız ödenmez...”

Veryansın Tv yazarı Erdem Atay, Günay'ı ve Özışık ailesini dünkü yazısında anlatmıştı.

İşte sosyal medyada binlerce paylaşım alan yazı...