Acun Ilıcalı Netflix’e rakip yeni bir platform mu açıyor?

featured

Acun Ilıcalı’nın Netflix’e rakip olacak yerli platform kuracağı iddia edildi.

Dünya Gazetesi’nin haberleştirdiği iddiaya göre yapımcı Acun Ilıcalı, Netflix’e Türkiye’de rakip olmak için yerli platform kuracak. Ilıcalı’nın resmi makamlara başvurular yaparak süreci başlattığı söyleniyor.

En çok kullanıcıya sahip ücretli dijital içerik platformu Netflix, uzun süredir Türkiye’de hizmet veriyor. BluTV ve puhutv başta olmak üzere Netflix’in Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom bünyesinde sunulan yerli ancak çok yaygın kullanılmayan rakipleri var.

Ülkemizdeki en önemli TV yapımcılarından olan ve TV8’in sahibi Acun Ilıcalı ise iddialara göre yeni bir yerli dijital içerik platformu kuruyor.

Dünya Gazetesi’nden Kerem Ülker’in haberine göre Ilıcalı, Kültür ve Turizm Bakanlığı dahil olmak üzere resmi başvurularını tamamladı. Resmi makamlardan gelecek onayın ardından platform üzerindeki çalışmaların hızlanması bekleniyor. Ancak tüm bunlar henüz birer iddia ve kesinliği bulunmuyor.

ACUN ILICALI’NIN YAPIMCILIĞINI ÜSTLENDİĞİ EXATLON CHALLENGE  NETFLİX’TE YAYINLANMIŞTI

Uluslararası bilinirliğe sahip program formatlarını satın alarak başta Türkiye olmak üzere pek çok ülkede faaliyet gösteren Acun Medya, Exatlon formatının da sahibi. Halihazırda yurt dışındaki bazı TV kanallarında çekilen bu program, Türkiye’de YouTuberlar ve dijital yayıncılar ile çekilmiş, ancak aylar sonrasında Netflix’te yayına girmişti.

Exatlon Challenge’ın çekimleri henüz Netflix’te yayınlanacağı kesinleşmeden tamamlanmış, kurguları yapılarak bekletilmişti. Bu dönemde Ilıcalı her ne kadar yeni bir platform kuracaklarının sinyallerini vermese de Exatlon için yaptığı açıklamalarda, programı “süpriz bir mecrada yayınlayacaklarını” dile getirmiş, ancak aylar sonra Netflix ile anlaşmışlardı.

Ilıcalı’nın Türkiye’de Netflix’e rakip olma girişimine dair iddialar ile Exatlon Challenge programının gecikmeli olarak yayınlanması durumu bir araya gelince tablo biraz netleşiyor. An itibariyle her şeyin sadece bir iddia olduğunu tekrar vurgulamakta yarar var.

Acun Ilıcalı Netflix’e rakip yeni bir platform mu açıyor?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!