Adalet Bakanı Gül’den Müyesser Yıldız sorusuna yanıt

featured

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Odatv Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız’ın gözaltına alınması ile ilgili konuştu.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Youtube’de Cüneyt Özdemir’in konuğu oldu.

Odatv Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız ve Tele1 Ankara Temsilcisi İsmail Dükel gözaltına alınmıştı. Müyesser Yıldız hakkındaki gözaltı kararının, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın TCK’nın 328. maddesiyle başlattığı “Siyasal ve Askeri Casusluk” suçlamasıyla alındığı ifade edilmişti.

Ancak gazetecilere yönelik suçlamanın bu kez yaptıkları haber için değil yapmadıkları haber için olduğu iddia edilmişti. Soruşturma kapsamında gazetecilerin gözaltına alınma gerekçesi olarak, yaptıkları görüşmeler sonucunda aldıkları bilgileri haberleştirmemeleri gösterilmişti.

Cüneyt Özdemir’in Youtube Kanalına konuk olan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül de yaşananlara dair açıklamalar yaptı.

‘YARGI MENSUPLARI HAKSIZLIĞA KARAR VERMEZLER’

Bakan Gül, Cüneyt Özdemir’in “Bir gazetecinin haber yapmadığı için gözaltına alınmasıyla sanırım dünya basın tarihine geçecek bir durumla karşı karşıyayız” sözlerine, “Temel yaklaşımımız kimsenin lekelenmemesi. Ama süreç içerisinde ben hukuka inanırım, güvenirim. Sistem işliyor. Yargı mensupları bu konuda bir haksızlığa izin vermezler” dedi.

Özdemir’in “Yapmadığı haber yüzünden Müyesser Hanım gözaltına alınırken Barışlar da yaptığı haber nedeniyle cezaevinde. Ayrıca Barış Pehlivan cezaevinde darp edildiğine dair iddialar gündeme geldi. Siz bu konuyu incelediniz mi” sorusuna da Bakan Gül şöyle yanıt verdi:

“Bu konuda teftiş kurulumuz bir inceleme yapıyor. Bu konuda derhal biz ilgimizi gösterdik. Elbette kamu görevlilerinden yanlış yapan da varsa kime karşı yapılırsa yapılsın karşısında duracağız. Bu konuyu teftiş kurulu en yakından takip ediyor. Biz de bunu takip ediyoruz. Eğer bir yanlışlık, eksiklik, disipline aykırı bir tutum varsa ya da yoksa bu süreç tamamlanacak. (Kol kırılır yen içinde kalır diyor musunuz?) Asla.”

Adalet Bakanı Gül’den Müyesser Yıldız sorusuna yanıt

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 2 sene önce

  Geçen yerel seçimler öncesinde Oy pusulasında, TRT’ye çıkarılan PKK elebaşlarından Osman Öcalan’ı aradım, bulamadım.
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “TRT KÜRDİ’nin reytingini arttırmak için çıkarmış olabilirler” diyor; iş işten geçince öğrendik.
  “Ürün yerleştirme, Ücretli tanıtım” içerir gibi bir bilgilendirme yapmadığı için RTÜK’ü göreve davet ediyorum.

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  ohaaaa Barış Pehlivan cezaevinde darp’mı edilmiş !!

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  Bu ülkede Gazetecilik adı altın da pek çok kişinin Emperyalizme hizmet ettiği ni tarihten öğreniyoruz. Ancak Son 14-15 yıldan beri bu kişilerin pek çoğunun ipliği pazara çıkmışken bunların üzerlerine gitmeden, Bunların yerine Bağımsızlıkçı Anti emperyalist kişilere bazı yaftalamalarda bulunmak ne demek oluyor. Acaba diyorum. ikinci 15 TEMMUZA alt yapımı hazırlanıyor.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!