Adalet Bakanı Gül’den o görüntülerle ilgili yeni açıklama

featured
service

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün Gaziantep’te katıldığı bir programda Haznevi Tarikatı liderinin elini öpmek için eğildiği görüntüler ortaya çıkmıştı. Bakan Gül’den görüntülerle ilgili yeni açıklama geldi.

Suriye Merkezli Haznevi Tarikatı’nın düzenlediği bir programa Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün de katıldığını gösteren görüntüler ortaya çıkmıştı. Sosyal medyada yayınlanan videoda, konuşmasını tamamlayan tarikat liderinin, kürsüden inerek Gül’ün yanına gittiği, Gül’ün tarikat liderinin elini öpmek üzere eğildiği görülüyordu.


Gül önceki gün Meclis’te görüntülerin 2015 yılına ait olduğunu söyledi.

Gül’den bugün yeni açıklama geldi. Sosyal medya hesabından bir mesaj paylaşan Gül, şu ifadeleri kullandı:

Bakan Gül, Meclis’te şunları söylemişti:

“Milletvekili dahi değilken seçim çalışmalarında yapmış olduğumuz, Peygamber Efendimiz’in Kutlu Doğum programına katıldığımız bir programdı. Bizim bu anlamda, bu çerçevede, Anadolu’nun her türlü insanıyla, her seçmenimizin bu konudaki çalışmalarında, bu konuda tüm Anadolu’nun her rengiyle, her deseniyle, bu ülkenin her vatandaşıyla; düşüncesi, yaşam tarzı, inancı ne olursa olsun bizlerin ortak değerleriyle hem siyasi hem de insani anlamdaki münasebetlerimiz ve etkinliklere katılmamız elbette söz konusu olabilir ancak bu 2015, hatırladığım kadarıyla seçim öncesinde -7 Haziran öncesiydi- ve milletvekili dahi değildim galiba, öyle hatırlıyorum, dolayısıyla bunu ifade etmek isterim.”

Adalet Bakanı Gül’den o görüntülerle ilgili yeni açıklama

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 2 sene önce

    cakma chp ne yapıyor akp nın agzından her ıkan lafa karsı cıkmaya bulmus nımet gıbı atılan cakma chp bu ırtıcaı dengesızlıklere tek bır laf etmıyor. ıcınden dısından hıc bunu yonetıme soran var mı. pardon medyayı unuttum . oda tv mesela sozcu mesela cumhurıyet mesela

    Cevapla
  2. 2 sene önce

    4 yılda nasıl oldu da bakan olabildiniz, 2015 de görev ve sıfat neydi acaba.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!