Adalet Bakanı Gül’den Sedef Kabaş açıklaması

featured
service

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ nedeniyle hakkında soruşturma başlatılmasının ardından gözaltına alınan gazeteci Sedef Kabaş’a ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Sedef Kabaş’a Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a söylediği sözler nedeniyle soruşturma açılmıştı. Dün de Kabaş hakkında RTÜK tarafından inceleme başlatıldı. Soruşturma kapsamında polis ekipleri saat 02.00 sıralarında Kabaş’ın Sarıyer’deki evine giderek gözaltına aldı.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, isim vermeden yaptığı paylaşımda Sedef Karabaş’ı işaret ederek “Hak ettiği karşılığı bulacaktır” dedi. 

Gül, şu ifadeleri kullandı:

“Milletimizin oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanımızı hedef alan, edepten nasipsiz, çirkin sözleri lanetliyorum. Haset ve nefretten doğan bu hadsiz ve hukuksuz ifadeler, milletin vicdanında ve adalet önünde hak ettiği karşılığı bulacaktır.”

Sedef Kabaş, TELE1’deki programda, “Çok meşhur bir söz vardır. Taçlanan baş akıllanır diye. Ama görüyoruz ki gerçek değil. Ya da tam tersi bir söz vardır. Büyükbaş hayvan bir saraya girdiği zaman o kral olmaz. O saray ahır olur” ifadelerini kullanmıştı. 

Adalet Bakanı Gül’den Sedef Kabaş açıklaması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!